Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Herb to nie ostatnia ozdoba elewacji [FILM]

12-12-2017
Fot. W jednym z najbardziej widocznych miejsc pojawił się herb Lidzbarka (fot. MO).

Przy okazji remontów w jednym z najbardziej widocznych miejsc pojawił się herb Lidzbarka. Wykonał go młody artysta Patryk Czapliński.

 

Uwadze mieszkańców Lidzbarka z pewnością nie uszły odnowione elewacje wielu budynków w mieście, zarówno zabudowy wielorodzinnej jak i zabytkowych kamienic. Przy okazji remontów w jednym z najbardziej widocznych miejsc pojawił się herb Lidzbarka. Wykonał go młody artysta Patryk Czapliński.

 

- Pożyczyliśmy od strażaków podnośnik, na podnośniku postawiliśmy projektor i cała praca została wyświetlona i odrysowana. Następnie farbami cały kontur został zrobiony. Później wałek i pędzle. Raz mniejszy wałeczek, raz większy i tak powoli się całą pracę zrobiło – tłumaczy wykonawca, Patryk Czapliński.

 

Namalowanie na ścianie budynku kilkumetrowego herbu miasta to niełatwe zadanie. Dodatkowo niesprzyjająca pogoda miała swój udział w przysporzeniu artyście dodatkowej pracy:

 

- Głównym problemem była pogoda. Pogoda nie rozpieszczała, bo było zimno i trochę deszcz też pokrzyżował plany, bo po jednej warstwie trochę mi pospływało i trzeba było nanosić poprawki. Więc głównym problemem była pogoda – dodaje Patryk.

 

Jak się dowiedzieliśmy herb na budynku przy ulicy Nowy Rynek w Lidzbarku nie będzie ostatnią ścianą ozdobioną w ten sposób. Malunki pojawią się w takich miejscach, by witać wjeżdżających do miasta gości.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).