Dziś jest Środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Erwina, Jarosław, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Wójt porządkuje miejscowe plany gminy [FILM]

12-12-2017
Fot. Wójt Paweł Cieśliński przedstawił analizę planów miejscowych od 95 roku do dnia dzisiejszego (fot. RW).

Na ostatniej sesji Rady Gminy Działdowo wójt Paweł Cieśliński przedstawił analizę planów miejscowych od 95 roku do dnia dzisiejszego. W sumie: 38.

 

- Została przedstawiona sytuacja demograficzna na terenie gminy i to, czego plany dotyczyły jak i wnioski na następne planowanie związane z planami miejscowymi. Myślę, że kierunki wcześniej podjęte, jeśli chodzi o zmiany w planie były dobre, bo stworzyliśmy szeroki wachlarz ofert, jeśli chodzi o możliwości mieszkaniowe, szczególnie wokół Działdowa, jak i usługowe i inwestycyjne – mówi wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński.

 

Oczywiście przedstawienie analizy nie miało na celu jedynie prezentacji: wójt podkreśla, że chce uporządkować sytuację Gminy Działdowo:

 

- Staramy się w tych planach porządkować sytuację w gminie a również żeby ochronić przed inwestycjami niekorzystnymi, jak fermy drobiu czy duże inwestycje przemysłowe, które są inwestycjami uciążliwymi – dodaje wójt.

 

Wczesne reagowanie i zmiany w planach przestrzennego zagospodarowania już pozwoliły zapobiec budowie wielu ferm drobiu w Gminie Działdowo. Kolejne porządki zabezpieczą mieszkańców jeszcze bardziej.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).