Dziś jest Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Egon, Idzi, Jerzy, Wojciech
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Magicznie rozświetliliśmy choinkę w Płośnicy [FILM]

11-12-2017
Fot. Nie było śniegu, za to nieustannie padał deszcz – nie zniechęciło to jednak dzieci, młodzieży i dorosłych do wspólnego, magicznego rozświetlenia choinki na skwerze w Płośnicy. (Fot. MO, GCKiB)

Nie było śniegu, za to nieustannie padał deszcz – nie zniechęciło to jednak dzieci, młodzieży i dorosłych do wspólnego, magicznego rozświetlenia choinki na skwerze w Płośnicy.

 

Mikołaj ze Śnieżynkami już od rana odwiedzał dzieci w szkołach, instytucjach i zakładach pracy zapraszając do Cukierni Pani Mikołajowej na wspólne przygotowywanie i zdobienie świątecznych pierników. Gdy były gotowe, wszyscy spotkaliśmy na skwerze:

 

- Spotykamy się na skwerze, odpalamy choinkę, w tym czasie dzieci ją stroją. Wszystko to było poprzedzone zajęciami w Centrum Kultury. Dzieci przygotowały pierniki, stroiki i przyszły cała grupą na ten skwer. W tym czasie bryczka przyjechał Mikołaj i rozpoczęła się cała impreza. Wszystko to zostało przygotowane przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Płośnicy.  Pani dyrektor ze swoimi pracownikami dołożyli wszelkich starań, żeby ta dzisiejsza impreza miała charakter świąteczny. Nie było śniegu, mamy deszcz, ale mamy nadzieję, ze na święta będzie biało i ten święty Mikołaj w wigilię Bożego Narodzenia przyjdzie i przyniesie wszystkim prezenty – mówi wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

Dla wszystkich zostały przygotowane niespodzianki: słodki poczęstunek oraz loteria, na której można było wygrać m.in. bony na żywą choinkę od Nadleśnictwa Lidzbark, kubki i książki. Dla dzieci przygotowano drobne upominki, słodycze, rodzinny taniec Mikołajkowy, zimne ognie i wspólne śpiewy. Deszcz nikogo nie przestraszył – na magiczne rozświetlenie choinki przybyło bardzo wielu mieszkańców Płośnicy i okolic.

 

MO

 

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).