Dziś jest Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Donata, Jan, Kryspin, Tymoteusz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Pisali listy, by zmieniać świat na lepszy [FILM]

08-12-2017
Fot. W pierwszym Maratonie Pisania Listów 43 osoby napisały łącznie 100 listów! (fot. MO).

W Zespole Szkół numer 1 w Działdowie odbył się Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka. 43 osoby napisały łącznie 100 listów!

 

Każdy uczestnik mógł przez chwilę działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, walcząc z niesprawiedliwością na świecie.

 

- Razem z organizacją Amnesty International po raz pierwszy nasza szkoła, chyba jako jedyna w całym okręgu organizuje pisanie listów w obronie osób, które zostały uwięzione lub skazane za winy, których nie popełniły. Przede wszystkim za obronę praw człowieka, praw przyrody. Akcja organizowana jest w Polsce i na świecie od wielu, u nas jest po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni – tłumaczy dyrektor ZS nr 1 w Działdowie Magdalena Kamińska.

 

W sumie na pierwszym tego typu maratonie 43 osoby napisały łącznie 100 listów!

 

- Jest mi niezmiernie miło, że mogłem być dziś podczas bardzo miłej inicjatywy samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół numer 1 w Działdowie w ramach Maratonu Pisani Listów w obronie praw ludzi, którym te prawa są odbierane za przekonania polityczne czy religijne czy społeczne. Ja napisałem list w obronie kobiety mającej odmienne poglądy polityczne, w wyniku tortur jest dziś kaleką, jeździ na wózku, ale prześladowania nie zaprzestano. Nadal ją i jej rodzinę prześladują w imię dyktatorskich rządów złych polityków naszego świata – mówi wicestarosta Marian Brandt.

 

- Ja do Benjamina Netanjahu o uwolnienie dwóch działaczy palestyńskich którzy działają by osadnicy Izraelscy nie osiedlali się na terenie Palestyny. I żeby Palestyna miała wolność, swobodę i swoje państwo, żeby ta okupacja izraelska zakończyła się. Oni zostali uwięzieni i ja proszę Benjamina Netanjahu o uwolnienie ich od zarzutów – kończy Magdalena Kamińska.

 

W tym roku podczas Maratonu pisaliśmy listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół numer 1 w Działdowie podkreśla, że w ten sposób wszyscy zrobiliśmy coś ważnego i dobrego dla świata, w którym żyjemy.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).