Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Kończymy etap letni, zaczynamy zimowy [FILM]

07-12-2017
Fot. Gmina Działdowo przygotowała się do zimowego utrzymania dróg (fot. RW).

Gmina Działdowo, podobnie jak pozostałe gminy Powiatu Działdowskiego doświadczyła ciężkiego pod względem utrzymania dróg roku: ciągłe opady spowodowały spore zniszczenia nawierzchni.

 

- Jeżeli chodzi o drogi, to ten rok jest wyjątkowy, bo praktycznie pada od maja z przerwami, więc ze względu na dużą ilość opadów drogi uległy poważnemu zniszczeniu. Udało nam się wygospodarować ponad 150 tysięcy na modernizacji niektórych dróg, usypanie kruszywem, który w jakiś sposób ustabilizuje drogi. Jest to niekończąca się ilość potrzeb, ponieważ te drogi mimo wszystko przy takich ciągłych opadach się niszczą. Staramy się je więc na bieżąco uzupełniać – tłumaczy wójt Gminy Działdowo Paweł Cieśliński.

 

Bieżące utrzymanie dróg już się skończyło, gmina przygotowała się więc do zimowego:

 

- Gmina Działdowo jeśli chodzi o zimowe utrzymanie dróg nie przygotowuje przetargów, ponieważ są to mniejsze zadania i nie przekraczają 150 tysięcy netto. Zlecamy to firmie, która będzie to zimowe utrzymanie dróg nam świadczyła. Wykorzystujemy też swój własny sprzęt, który też na niektórych odcinkach będzie funkcjonował, jak na przykład równiarka, która będzie brała udział w zimowych czynnościach odśnieżania i utrzymania dróg – dodaje wójt.

 

Oby zima w tym roku była łaskawsza niż pełne opadów lato.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).