Dziś jest Wtorek, 22 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Helena, Ryta, Wiesława
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

VII Sportowa Olimpiada Przedszkolaków [FILM]

07-12-2017
Fot. Za nami VII Sportowa Olimpiada Przedszkolaków Powiatu Działdowskiego (fot. MO).

„Bo wszystkie dzieci nasze są” - pod tym hasłem odbyła się VII Sportowa Olimpiada Przedszkolaków Powiatu Działdowskiego.

 

W hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie pod hasłem „Bo wszystkie dzieci nasze są” odbyła się VII Sportowa Olimpiada Przedszkolaków Powiatu Działdowskiego. Wzięły w niej udział dzieci z siedemnastu przedszkoli.

 

- Pomysł olimpiady sportowej przedszkolaków zrodził się już dawno temu przy spotkaniu z panem Jurkiem Szmitem tu w Zespole Szkół w Iłowie Osadzie. Taki zamysł miałam już dawno temu, gdyż o małych dzieciach się już nie pamięta, tylko zawsze o dorosłych, o starszych. Więc z panem Jurkiem już nasz pomysł zaczęliśmy tu realizować, żeby zaszczepić już od najmłodszych lat tego ducha sportu i aktywnego odpoczynku od najmłodszych lat już wdrażać – tłumaczy Jadwiga Jastrzębowska, nauczyciel PM w Lidzbarku.

 

Imprezy takie jak Olimpiada Przedszkolaków odbywają się w naszym powiecie od dawna, za każdym razem w innej miejscowości:

 

- Dzisiejsza olimpiada była już siódma, pierwsza odbyła się również w Iłowie, druga w Lidzbarku, przez Rybno, Działdowo… Przyszłoroczna odbędzie się w Działdowie. dziś mieliśmy osiem konkurencji, były biegi z przekazaniem pałeczki, biegi przez płotki, przekazanie piłeczki pod spodem po ziemi, slalom, strzały na bramkę. Także były konkurencje lekkoatletyczne i piłkarskie - dodaje Jerzy Szmit, kierownik hali sportowej w Iłowie Osadzie.

 

Wszystkie dzieci niezależnie od wyników otrzymały upominki, dyplomy i pamiątkowe medale. Zwycięskie przedszkola odjechały z pucharami i nagrodami od sponsorów. Wydarzenie chętnie wspierają prywatne firmy jak i samorządy gminne, miejskie i powiatowe:

 

- W imieniu samorządu powiatu jest mi niezmiernie miło, że możemy finansować takie właśnie wydarzenia, które są pięknym początkiem aktywności ruchowej tych naszych milusińskich. Gdyby nie opiekunowie i rodzice nie byłoby tych pięknych wydarzeń i mam nadzieję, że te miłe wspomnienia, które przedszkolaki wyniosą z tej spartakiady pozostaną w ich pamięci na długie lata – mówi wicestarosta Marian Brandt.

 

Najlepszym okazało się przedszkole z Lidzbarka. Miejsce drugie przypadło placówce z Uzdowa a miejsce trzecie przypadło przedszkolakom z Iłowa-Osady. Miejsce na podium, choć nie najważniejsze mobilizuje co roku do wytężonych ćwiczeń, z czego cieszą zarówno rodzice i wychowawcy jak i przedstawiciele samorządów:

 

- Kiedyś myślałem, że przygodę sportową rozpoczyna się dopiero w podstawówce, dziś wiem, że żeby osiągnąć dobry wynik sportowy trzeba zaczynać już w przedszkolu – dodaje Marian Brandt.

 

Kolejna, ósma już Sportowa Olimpiada Przedszkolaków Powiatu Działdowskiego odbędzie się w Działdowie.

 

Wyniki:

1. Przedszkole Miejskie w Lidzbarku 92 pkt

2. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Uzdowie 91 pkt

3. Przedszkole w Iłowie 88 pkt

4. Przedszkole Miejskie nr 1 w Działdowie 85,5 pkt

4. Przedszkole Miejskie nr 3 w Działdowie 85,5 pkt

5. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ruszkowie 80 pkt

6. Oddział Przedszkolny w Bryńsku 78 pkt

7. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Dłutowie 77,5 pkt

8. Przedszkole Miejskie nr 5 w Działdowie 74 pkt

9. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Płośnicy 72,5 pkt

10. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Klęczkowie 66 pkt

10. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kiełpinach 66 pkt

11. Przedszkole w Rybnie 61 pkt

12. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Sławkowie 55,5 pkt

13. Przedszkole Miejskie nr 4 w Działdowie 49,5 pkt

14. Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Gródkach 43 pkt

15. Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Burkacie 29,5 pkt

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).