Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

MOPS powiększa siedzibę o byłą bibliotekę [FILM]

06-12-2017
Fot. Dzięki budynkowi po Bibliotece Miejskiej, MOPS rozszerzy działalność (fot. MO).

Budynek po bibliotece miejskiej przy ulicy Jagiełły w Działdowie długo nie mógł znaleźć kolejnego właściciela. Przygarnął go MOPS.

 

- W części tego budynku zamierzamy realizować świadczenia rodzinne i wychowawcze natomiast drugie piętro tego budynku postanowiliśmy przeznaczyć na siedzibę Klubu Senior Plus. Pozytywnym efektem jest to, że udało nam się uzyskać pozwolenie na windę, która będzie służyła seniorom. Będzie dowozić klubowiczów na drugie piętro. Uzyskaliśmy tez pozwolenie na remont pomieszczeń. Prace już się rozpoczęły i myślę, że uda nam się zorganizować Klub Senior Plus. Ten klub już istnieje, mamy około 26 klubowiczów, ale powierzchnia lokalowa jest ograniczona, natomiast rozbudowa klubu pozwoli na szersze działania na rzecz seniorów – mówi Małgorzata Szymańska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działdowie.

 

Na modernizację budynku udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 180 tysięcy złotych. Około 120 zostanie przeznaczone na remont i dostosowanie pomieszczeń, a 50 na wyposażenie Klubu Seniora Plus.

 

- Remont wszystkich pomieszczeń mamy przewidziany do końca marca 2018 roku. O pełnym uruchomieniu Seniora Plus będziemy mogli mówić wtedy, gdy będzie winda, ale pomieszczenia mam nadzieję będą wykonane do końca grudnia 2017 roku – dodaje Małgorzata Szymańska.

 

W budynku został już wymieniony dach, trwa wymiana instalacji ogrzewania i stolarki okiennej a wkrótce pojawi się nowoczesna winda. O postępach będziemy informować na bieżąco.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).