Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Dwa dofinansowania na świetlicę w Skurpiu [FILM]

06-12-2017
Fot. W miejscowości Skurpie zakończyła się modernizacja świetlicy (fot. MO).

W miejscowości Skurpie w Gminie Płośnica równocześnie realizowane są dwa dofinansowane z różnych źródeł projekty: „Wzmocnienie kapitału społecznego” oraz „Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy”.

 

- W miejscowości Skurpie zakończyliśmy modernizację świetlicy, została położona podłoga, wymalowane ściany i zostały wymienione drzwi. Następny projekt też przy świetlicy to zagospodarowanie terenu. Projekt dofinansowany z Lokalnej Grupy Działania w wysokości 10 tysięcy złotych. Wykonany jest projekt ogrodu starodawnego i nowoczesnego. W tej chwili wszystko jest na ukończeniu, ale efekt będzie widoczny na wiosnę bo będą kwiaty i różnego rodzaju roślinność. Myślę, że warto kultywować tradycję, ale jeżeli nowoczesność wchodzi na nasz teren to pamiętajmy o tym, co było kiedyś i myślę, że w tym miejscu będzie to widoczne – tłumaczy wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

Części prac nie udałoby się wykonać, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców:

 

- Część prac została wykonana przez mieszkańców dzięki pani sołtys i grupie czynnie zaangażowanych osób w pracę w tej miejscowości udaje nam się wiele prac wykonać – dodaje wójt.

 

W świetlicy realizowane będą warsztaty dla dzieci i dorosłych, a w najbliższym czasie zorganizowany zostanie pokaz kulinarny tradycyjnych potraw kuchni mazurskiej.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).