Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Miesiąc w pigułce, czyli listopad w Lidzbarku [FILM]

06-12-2017
Fot. Wydarzenia ostatniego miesiąca w Lidzbarku, czyli listopad w pigułce (fot. MO).

W jednym krótkim filmie podsumowaliśmy wydarzenia ostatniego miesiąca w Lidzbarku. Kliknij, a szybko dowiesz się co się działo.

 

Lidzbarskie Zaduszki Muzyczne – pod takim tytułem w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku odbył się koncert Janusza "Yaniny" Iwańskiego z zespołem. Znani już i lubiani przez lidzbarską publiczność muzycy wystąpili z repertuarem dostosowanym do nastroju świąt Wszystkich Świętych – koncert był wspomnieniem: Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona, Tadeusza Nalepy i Marka Jackowskiego.

 

***

 

Na plaży miejskiej w Lidzbarku powstał park linowy, na którym dzieci będą mogły sprawdzić swoją zręczność i doświadczyć dużej dawki pozytywnej adrenaliny. Park linowy jak podkreślił burmistrz powstał w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego a pomysł stworzenia go podsunęła Młodzieżowa Rada Miasta.

 

- Bardzo było fajnie, trochę się bałam bo byłam pierwsza, ale potem jak przyszła moja koleżanka, która była za mną to mi w wielu sytuacjach mogła pomóc – mówi Tamara Celmer.

- Było bardzo fajnie, ale dla mnie najstraszniejszym z tego parku było tamto koło, które się bujało i się bardzo bałam – mówi Kinga Banacka

 

***

 

Samorząd Lidzbarka pozyskał środki na termomodernizację dwóch budynków szkolnych w Słupie i Kiełpinach w wysokości niemal miliona złotych. Zaplanowane remonty są bardzo ważne dla dyrekcji chcącej jak najbardziej obniżyć koszty ogrzewania:

 

- Dzięki przychylności pana burmistrza Macieja Sitarka udało się pozyskać fundusze na termomodernizację budynku naszej szkoły, za to jesteśmy mu bardzo wdzięczni, że pomyślał o naszej placówce – mówi dyrektor szkoły w Kiełpinach Gabriela Marcinkowska.

 

***

 

W lidzbarskim Domu Kultury po raz drugi już odbyła się uroczysta Gala Sportu, podczas której wręczono podziękowania za wybitne osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Podczas uroczystości nagrody wręczono 44 sportowcom, 4 drużynom, jednej sekcji oraz 12 trenerom. Nagrody w postaci symbolicznych czeków oraz statuetek wręczyli wyróżnionym burmistrz Maciej Sitarek oraz gość specjalny Gali – Anna Jesień – wielokrotna mistrzyni Polski w biegu przez płotki, biegu na 400 metrów, a także rekordzistka Polski i mistrzyni świata.

 

***

 

Oczy wszystkich miłośników teatrów amatorskich przez jeden dzień skupione były na jednej scenie w Polsce: tej w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku. Wszystko za sprawą odbywającego się tam już po raz trzeci Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Amatorskich „Lidzbarskie Spotkania z Teatrem 2017”.

 

- Do udziału w tym konkursie zgłosiło się 11 zespołów począwszy od grup przedszkolnych, a skończywszy na dorosłych – mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.

 

***

 

Lidzbarska hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz kolejny stała się areną zmagań damskich drużyn piłki siatkowej. W zmaganiach wzięło udział siedem drużyn, które zagrały systemem „każdy z każdym”.

 

- Lidzbark jest siedzibą damskiej siatkówki, działa tu prężnie sekcja piłki siatkowej. Szkolenie jest prowadzone od najmłodszych lat i umiejętności, które tu nabyły przydają się dla innych szkół i innych nauczycieli – mówi Henryk Przybyszewski, Przewodniczący PSZS.

 

***

 

Osoby żyjące w Lidzbarku najdłużej z pewnością poczuły się docenione: w piątek 24 listopada odbyły się zorganizowane przez ZHP obchody II Gminnego Dnia Seniora. Polityka senioralna jak stwierdził burmistrz Maciej Sitarek jest ukłonem i podziękowaniem dla ludzi w „jesieni życia”, którzy angażują się w życie społeczno-kulturalne Lidzbarka. Wkład seniorów w rozwój społeczeństwa docenia młodsze pokolenie:

 

- Moim zdaniem taki dzień seniora jest bardzo ważny, ponieważ starsze osoby tak naprawdę nas wychowywały i dzięki nim bardzo dużo rzeczy wiemy i są bardzo ważne w naszym życiu – mówi Agnieszka Łukaszewska.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).