Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Najlepsi z najlepszych: działdowscy stypendyści

05-12-2017
Fot. Stypendia dla najlepszych uczniów i wychowanków za wybitne wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia artystyczne zostały wręczone (fot. EC).

W piątek (1 grudnia br.) w Restauracji „Przedzamcze” Burmistrz Grzegorz Mrowiński wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Działdowa p. Romualdem Remiszewskim wręczyli stypendia Burmistrza Miasta Działdowa dla najlepszych uczniów i wychowanków za wybitne wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia artystyczne za rok szkolny 2016/2017.

 

Konkurencja była bardzo duża. Uczniowie działdowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych w minionym roku szkolnym uzyskali 24 tytuły laureata i 31 tytułów finalisty w konkursach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Ostatecznie wyróżniono 16 uczniów.

 

 

Za wybitne osiągnięcia artystyczne stypendium burmistrza otrzymał Jakub Krajkowski (SP3), zdobywca III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Marka Dudkiewicza w Sopocie w 2017 r., I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Religijnej w Iłowie w 2016 r., uczestnik zajęć artystycznych w teatrze Buffo w Warszawie.

 

Za wybitne wyniki w nauce i zdobycie minimum jednego tytułu laureata stypendia otrzymali: - Helena Julia Jasińska (SP3), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii,

 

- Jakub Piotrowski (Gim1), laureat etapu centralnego i wojewódzkiego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego oraz wojewódzkiego konkursu z historii,

 

- Maciej Krajewski (Gim1), laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki oraz fizyki,

 

- Patrycja Stachewicz (Gim1), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie,

 

- Julia Wiktoria Kobylińska (Gim1), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego i chemii,

 

- Jędrzej Piórek (Gim1), laureat wojewódzkiego konkursu historycznego,

 

- Lena Grodzicka (Gim1), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego,

 

- Aleksandra Szczechowicz (Gim1), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii,

 

- Jakub Szymański (Gim1), laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki,

 

- Natalia Kochańska (Gim1), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego,

 

- Igor Maksymilian Anuszewski (Gim2), laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii,

 

- Magdalena Czeczot (Gim2), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego,

 

- Marta Demska (Gim2), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii,

 

- Aleksandra Karczewska (Gim2), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie,

 

- Klaudia Karpińska (Gim2), laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie oraz zdobywczyni I miejsca w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jan Paweł II dla uczniów gimnazjów „Papież Słowianin”.

 

Wszyscy stypendyści otrzymali nagrodę finansową w wysokości 1.000 zł, natomiast rodzice listy gratulacyjne.

 

EC

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).