Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Ponad siedem lat za osiem zarzutów dla 32-latka

25-11-2017
Fot. Ponad siedem lat za osiem zarzutów. (Fot. KPP)

Działdowscy policjanci zatrzymali mieszkańca miasta, którego podejrzewają o liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem oraz posiadanie narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek (21.11.2017) przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego na terenie Działdowa. Działdowianin posiadał przy sobie woreczki: jeden z zawartością amfetaminy, drugi z suszem marihuany. Policjanci mężczyznę zatrzymali i przewieźli na komendę. W toku wykonywanych czynności w posiadaniu 32-latka ujawniono przedmioty mogące pochodzić z kradzieży.

 

Podczas przesłuchania podejrzanego funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzieże i kradzieże z włamaniem, do których doszło w okresie ostatnich kilkunastu dni na terenie miasta. W sumie 32-latek usłyszał 8 zarzutów za popełnione przestępstwa. Mężczyzna włamywał się m.in. do garaży i samochodów, skąd następnie kradł znajdujący się w nich osprzęt do samochodów i sprzęt elektroniczny.

 

Łupem złodzieja padły m.in. prostownik, kompresor samochodowy, radia samochodowe, dokumenty, glukometry i pieniądze. Ponadto odpowie on również za przestępstwo posiadania narkotyków.

 

Za popełnione czyny w warunkach tzw., recydywy grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

(JN/TM)

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).