Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Lidzbarskie Spotkania z Teatrem za nami [FILM]

21-11-2017
Fot. 11 zespołów wzięło udział w trzecim Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Amatorskich „Lidzbarskie Spotkania z Teatrem 2017” (fot. MO).

Oczy wszystkich miłośników teatrów amatorskich przez jeden dzień skupione były na jednej scenie w Polsce: tej w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku. Wszystko za sprawą odbywającego się tam już po raz trzeci Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Amatorskich „Lidzbarskie Spotkania z Teatrem 2017”.

 

- Do udziału w tym konkursie zgłosiło się 11 zespołów począwszy od grup przedszkolnych, a skończywszy na dorosłych. Cały niedzielny dzień rozpoczął się warsztatami, które przeprowadzili znakomici trenerzy i aktorzy. Te warsztaty poprowadził Marcin Wąsowski i Michał Łysiak – mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.

 

Jak przyznają organizatorzy przyjemnie było obserwować młodych ludzi, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach by u boku profesjonalistów szlifować swoje umiejętności. Po zakończeniu warsztatów przyszedł czas na przegląd poszczególnych grup teatralnych:

 

- Zwieńczeniem niedzielnego przeglądu teatralnego był oczywiście werdykt jury, który wyłonił z każdej grupy wiekowej zwycięzców oraz przyznał wyróżnienia. To, co się zadziało w niedzielne popołudnie jest dla nas wielką nagrodą i nadzieją na to, że teatry amatorskie cały czas istnieją, pracują wspaniale i wiemy, że tego typu festiwale należy organizować systematycznie – dodaje Katarzyna Borowska.

 

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia, ale tak naprawdę każdy czuł się wygranym mogąc stanąć na scenie z własnym przedstawieniem i otrzymując od publiczności gromkie oklaski.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).