Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Najlepszy Hotelarz jest w Malinowie [FILM]

21-11-2017
Fot. Najlepszych Hotelarzy poznajemy co roku w Zespole Szkół w Malinowie (fot. MO).

W Zespole Szkół w Malinowie rozstrzygnięto konkurs Najlepszy Hotelarz. Na uczestników czekały trzy, wymagające konkurencje.

 

Od wielu lat w Zespole Szkół w Malinowie odbywa się konkurs pod hasłem Najlepszy Hotelarz. Dla uczniów jest on szansą na sprawdzenie nabytych na zajęciach lekcyjnych umiejętności, dla nauczycieli to możliwość oceny uczniów a dla jury, w skład którego wchodzą reprezentanci najlepszych hoteli w Polsce to znakomita okazja do wyłowienia przyszłych najbardziej utalentowanych pracowników:

 

- Tegoroczna edycja konkursu Najlepszy Hotelarz, wspaniała jak pozostałe konkursy jest organizowana co roku i jest to dla nas uczniów wspaniała okazja na sprawdzenie swoich umiejętności i pokazanie ich przed innymi: przed komisją i przed naszymi nauczycielami. Każdy ma równe szanse a o zwycięstwie decyduje pewność siebie, odwaga, komunikatywności i dostępność oraz otwartość na innych. Cechy te są najważniejsze w tym zawodzie. Konkurs przygotowany świetnie, nagrody też fajne – mówi Karol Kosakowski, uczeń Zespołu Szkół w Malinowie.

 

Konkurs składał się z trzech etapów sprawdzających różniące się od siebie umiejętności:

 

- Pierwszy etap była to obsługa gościa przy recepcji, czyli zameldowanie gościa, musieliśmy sobie dać radę w każdych sytuacjach, żeby gość mógł zakwaterować się w hotelu. Drugi etap to obsługa konsumenta przy stole. Składało się to z przygotowania zastawy stołowej wedle rozpisanych dań. Trzeci etap składał polegał na sprzątaniu jednostki mieszkalnej i przygotowaniu jej do pobytu nowego gościa, na to mieliśmy 20 minut – tłumaczy Karol Kosakowski.

 

Uczniów biorących udział w konkursie oceniało jury składające się z hotelarzy z całej Polski. Ciekawostką jest brak przedstawicieli hoteli i restauracji z Działdowa i okolic, którym najwidoczniej nie zależy na rozwoju branży hotelarsko-gastronomicznej. Cóż, może w przyszłym roku…

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).