Dziś jest Wtorek, 24 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Aleksy, Egbert, Fidelisa, Grzegorz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Prawie 1 mln zł dla szkół w Kiełpinach i Słupie [FILM]

19-11-2017
Fot. Szkoły w Kiełpinach i Słupie doczekają się wreszcie termomodernizacji (fot. MO).

Samorząd Lidzbarka pozyskał środki na termomodernizację dwóch budynków szkolnych w Słupie i Kiełpinach w wysokości ponad 926 tysięcy złotych.

 

Wiosną przyszłego roku ruszą długo oczekiwane termomodernizacje budynków szkolnych w Słupie i Kiełpinach. Jak się okazuje zaplanowane remonty są bardzo ważne dla dyrekcji chcącej jak najbardziej obniżyć koszty ogrzewania:

 

- Nasza szkoła jest placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe Opoka w Kiełpinach. Jest to największa placówka na terenie wiejskim pod względem powierzchni budynków, w związku z czym ponosimy bardzo duże koszty utrzymania - mówi dyrektor szkoły w Kiełpinach Gabriela Marcinkowska.

 

- Dla mnie, jako dyrektora szkoły stowarzyszeniowej szczególnie koszty utrzymania budynku, na tym najbardziej mi zależy. Na pewno szkoła zyska na estetyce, przyjazna dla uczniów, rodziców i nauczycieli – dodaje Beata Kozłowska, dyrektor szkoły w Słupie.

 

Na docieplenie budynków, wymianę pieców na proekologiczne, częściową wymianę okien, drzwi, grzejników i oświetlenia gmina pozyskała ponad 926 tysięcy złotych.

 

- Wiosną przyszłego roku nasza szkoła będzie modernizowana ze środków zewnętrznych, pozyskanych przez władze naszej gminy na termomodernizację w Słupie i Kiełpinach.

 

- Dzięki przychylności pana burmistrza Macieja Sitarka udało się pozyskać fundusze na termomodernizację budynku naszej szkoły, za to jesteśmy mu bardzo wdzięczni, że pomyślał o naszej placówce – mówi dyrektor szkoły w Kiełpinach Gabriela Marcinkowska.

 

Całkowita kwota, za jaką zostaną przeprowadzone prace w obydwu szkołach to ponad milion złotych. Wkład własny gminy Lidzbark to jedynie 100 tysięcy.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).