Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Stypendia Starosty wręczone [FILM]

16-11-2017
Fot. Pięcioro wybitnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało z rąk starosty stypendia za osiągnięcia w nauce (fot. MO).

Pięcioro wybitnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało z rąk starosty stypendia za osiągnięcia edukacyjne w poprzednim roku szkolnym.

 

W tym roku stypendystów jest znacznie więcej niż w latach ubiegłych.

 

- To jest wynik uchwały rady, która została podjęta niedawno i lekko zmodyfikowana w stosunku do poprzednich zapisów i polega na tym, że nie musi ktoś być wybitny w jednym kierunku i mieć wysokich ocen. W tej chwili może mieć wysoką średnią, albo jest wybitny w jednym kierunku. To spowodowało, że w tym roku mamy nieco więcej stypendystów starosty działdowskiego, z czego bardzo się cieszymy, jest to ogromna satysfakcja, że mogliśmy dziś wręczać te nagrody dla wyjątkowych uczniów. Mam nadzieję, że chociaż część wróci do naszego powiatu i będzie tworzyły elity w kierunku jego rozwoju. To powoduje, że inni uczniowie chcą ich naśladować. Spodziewamy się, że w przyszłości tych laureatów może być nawet 30 – mówi starosta Marian Janicki.

 

Wyróżnieni zostali również rodzicie, nauczyciele i dyrektorzy prymusów. Jak podkreśla wicestarosta stypendia to nie tylko nagroda za osiągnięcia. To również zobowiązanie do dalszej wytężonej pracy:

 

- Dzisiejsze stypendia naukowe wręczane naszym laureatom, pięciorgu uczniów z naszego powiatu. Są nie tylko uczniami w naszych placówkach ale i poza powiatem. To zasługa rodziców, nauczycieli i dyrektorów. To sukces okraszony wielką pracą tych wszystkich osób. Są także pewnym zobowiązaniem, które niosą oprócz splendoru również obietnicę promocji naszego powiatu – mówi wicestarosta Marian Brandt.

 

Stypendia wręczane były w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji i uzdolnionej młodzieży, będącej mieszkańcami Powiatu Działdowskiego”.

 

Stypendia otrzymali:

 

Zuzanna Anaczkowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Działdowie, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu BÓG, HONOR i OJCZYZNA dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – wysokość stypendium naukowego 1 500,00 zł brutto,

 

Anna Chaberska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Działdowie, finalistka XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, wysokość stypendium naukowego – 1 500,00 zł brutto,

 

Maciej Dercz, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej w Gdyni, finalista XLIII Olimpiady Geograficznej, wysokość stypendium naukowego 1 500,00 zł,


Kajetan Karaszewski, uczeń Liceum Akademickiego w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, finalista LXIII Olimpiady Chemicznej, finalista 53. Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego – wysokość stypendium naukowego 1 500,00 zł brutto,


Jagoda Dominika Kubicka, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku, finalistka etapu okręgowego XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – wysokość stypendium naukowego 1 000,00 zł.

 

MO

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).