Dziś jest Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą : Długosław, Efrem, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Powstanie sekcja podnoszenia ciężarów? [FILM]

10-11-2017
Fot. Grupa sympatyków chce założyć sekcję podnoszenia ciężarów w Malinowie (fot. freeimages.com).

Oto znakomita wiadomość dla miłośników sportu: w Działdowie ma szansę powstać sekcja podnoszenia ciężarów. Życzliwych tej inicjatywie nie brakuje.

 

Z taką inicjatywą wyszła Spółdzielnia Socjalna Mocna Strona. Związek Podnoszenia Ciężarów chce w tym pomóc.

 

- Powstała bardzo ciekawa inicjatywa w Zespole Szkół w Malinowie – pojawiła się grupa sympatyków i chcą reaktywować, a właściwie założyć sekcję podnoszenia ciężarów. My jako okręg warmińsko mazurski chcemy tym panom to umożliwić i ułatwić, pomóc merytorycznie i w sposób praktyczny także – mówi Andrzej Wilk, prezes Warmińsko Mazurskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów.

 

Okazuje się, że życzliwych temu pomysłowi osób, jest znacznie więcej:

 

- Właśnie dziś przyjechał do nas prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, jest dyrektor szkoły, który jest bardzo życzliwy, w stosunku do naszej spółdzielni, bardzo pomocny. Próbuje wesprzeć nas miejscowo, terenowo i doświadczeniem w prowadzeniu stowarzyszenia, bo z tego co wiem w szkole działa też stowarzyszenie. I to jest nasza inicjatywa podnoszenia ciężarów, która tu zanikła w latach 80. i 90. – mówi Mariusz Borowy ze Spółdzielni Socjalnej Mocna Strona.

 

Prezes Warmińsko Mazurskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów tłumaczy dlaczego warto starać się stworzyć sekcję podnoszenia ciężarów:

 

- Podnoszenie ciężarów to taki sport, z którego wywodzą się wszystkie inne dyscypliny. Wykonywanie naszych ćwiczeń siłowych w sposób rozsądny jest wskazane dla osób od 13 roku życia. To są oczywiście odpowiednie obciążenia. To nie jest tak, że od razu ten młody człowiek musi wchodzić na duże ciężary. Oni dochodzą do tego stopniowo. A najstarszy zawodnik w kraju ma 82 lata, który może ćwiczyć i trenować tę naszą piękną dyscyplinę – tłumaczy Andrzej Wilk.

 

Przedstawiciele Mocnej Strony są pełni zapału i wierzą, że przy odrobinie wsparcia wszystko jest możliwe:

 

- Sami mamy wieloletnie doświadczenie w organizowaniu imprez masowych. Mamy potencjał i przede wszystkim chcemy, i chcemy zarazić tym młodzież. Teraz kwestia, czy młodzież będzie tym zainteresowana. Widać na terenie Działdowa mieszkańcy mobilizują się do tego, by prowadzić zdrowy tryb życia. Widać, że miasto ożyło, jest zainteresowanie więc szanse są spore – dodaje Krzysztof Lewandowski ze Spółdzielni Socjalnej Mocna Strona.

 

Warmińsko Mazurski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów już zaoferował wsparcie:

 

- Nasza pomoc będzie się skupiała na współpracy w zakresie organizacji klubu, przeprowadzania zawodów. Dwóch panów z tej szkoły będzie uczestnikami kursów instruktażowych podnoszenia ciężarów. Jest okazja, żeby to wszystko spiąć w jedną fajną całości i tą ciekawą inicjatywę wprowadzić w życie – kończy prezes Warmińsko Mazurskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów.

 

Portal Moje Działdowo będzie śledzić losy tej inicjatywy i informować o jej rozwoju.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).