Dziś jest Poniedziałek, 21 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Donata, Jan, Kryspin, Tymoteusz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KULTURA
10-11-2017

Konkurs Rumian i okolice w obiektywie

2 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Rumianie odbyło sie podsumowanie Rodzinnego konkursu fotograficznego "Rumian i okolice w obiektywie".

Fot. Konkurs Rumian i okolice w obiektywie. (Fot. TW)

 

Otwarta została również pokonkursowa wystawa wyróżnionych prac, która znajduje się w holu, przy głównym wejściu Szkoły. W czasie wernisażu dyrektor Szkoły Podstawowej w Rumianie Hanna Kirchhof oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie Jarosław Rolkowski wręczyli uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody.

 

Ogłoszony w czerwcu 2017 roku Rodzinny konkurs fotograficzny spotkał się z dużym zainteresowaniem. Młodzi artyści w czasie wakacyjnych wędrówek uwieczniali obrazy będące wynikiem obserwacji pięknego krajobrazu, naszej "małej ojczyzny". Jego naturalne elementy - cuda przyrody, ale też wszystko to, co wytworzył człowiek: budowle, zwyczajne pola uprawne, ścieżki i leśne drogi, kwiaty z przydomowego ogródka, czy ludzie i ich praca stały się inspiracją dla młodych adeptów fotografii.

 

Konkurs "Rumian i okolice w obiektywie" jako jedno z działań projektu pod nazwą "Skarby rumiańskiej skrzyni" realizowany był całkowicie z funduszy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie w ramach programu "Wędrowna Akademia Kultury" finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury i Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna. Aplikacja złożona przez naszą Szkołę została wysoko oceniona przez zespół konkursowy, m. in. specjalistów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a na wszelkie działania związane z Rodzinnym konkursem fotograficznym w Szkole Podstawowej w Rumianie CEiIK w Olsztynie przeznaczył 1330 złotych. Oprawione fotografie formatu A3 przechowywane w specjalnym, drewnianym kufrze będą stanowiły mobilną wystawę służącą edukacji kulturowej.

 

Tekst: Grzegorz Wiergowski


Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).