Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Trwa budowa pierwszego w powiecie żłobka [FILM]

27-10-2017
Fot. W Lidzbarku powstaje pierwszy w powiecie żłobek (fot. MO).

Trwają prace remontowe w byłej Szkole Podstawowej przy ul. Zieluńskiej, gdzie powstanie pierwszy w Lidzbarku, a także w powiecie żłobek.

 

Prace remontowe zakładają gruntowną przebudowę budynku, która dostosuje go do postawionych wymagań i standardów, a także do potrzeb zarówno dzieci jak i rodziców.

 

- Jest to żłobek, na który dostaliśmy dofinansowanie z programu „MALUCH plus”. Już od nowego roku zostanie uruchomiony. Powstanie 20 miejsc dla dzieci z terenu miasta i gminy Lidzbark. Planujemy zatrudnienie na poziomie 7 – 8 osób. Na chwilę obecną prace idą zgodnie z harmonogramem. Co ciekawe do żłobka trafi wyposażenie o wartości 180 tysięcy złotych. Dla naszych najmłodszych będzie przygotowany plac zabaw, będzie taras ze specjalną miękką wykładziną. Żłobek będzie bardzo nowoczesny, będzie posiadał ogrzewanie podłogowe jak i wszelkie możliwe udogodnienia – tłumaczy burmistrz Maciej Sitarek.

 

Całkowity koszt prac przy remoncie żłobka to niemal 567 tysięcy złotych z czego 256 tysięcy to dofinansowanie pozyskane w ramach konkursu „MALUCH plus”. Koniec prac przewidziany jest na koniec roku a oddanie obiektu do użytku na początek przyszłego.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).