Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Aktywne znaki poprawią bezpieczeństwo [FILM]

23-10-2017
Fot. W Lidzbarku stanęły aktywne znaki drogowe (fot. MO).

Aktywne znaki drogowe stanęły przy ulicy Nowej w Lidzbarku. To nieprzypadkowa lokalizacja a ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 im Szarych Szeregów i skuteczne ostrzeganie kierowców o przejściu dla pieszych.

 

- Jeżeli chodzi o tę sygnalizację świetlną przy ulicy Nowej, jest to ze względu na bezpieczeństwo bardzo wskazana inwestycja. Może niedroga, ale bardzo znacząca ze względu na to, że jesteśmy szkołą nową – mamy zupełnie nowych uczniów. Są to dzieci, które przychodzą zupełnie z innych kierunków. Nakłada się na to sytuacja z dojazdami – mamy około 30 procent uczniów dowożonych i w tym miejscu z autobusu wysiadają i wsiadają. Dodamy dowożone małe dzieci i ta mniej ruchliwa ulica stała się miejscem wzmożonego natężenia ruchu. Ta sygnalizacja zwraca uwagę na to, ażeby zmniejszyć prędkość w połączeniu z biało czerwonymi pasami sprawi, ze to miejsce stanie się miejscem bezpiecznym – mówi Janusz Ławicki, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 w Lidzbarku.

 

Dla zwiększenia widoczności aktywne znaki drogowe są wyposażone w lampy ostrzegawcze po jednej stronie a po drugiej – w lampę oświetlającą przejście. Wszystkie te elementy sprawiają, że znak jest widoczny nawet z dużej odległości i przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Oprócz tego aktywne znaki są proekologiczne, bo zasilane panelami słonecznymi.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).