Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

To powstanie z Budżetu Obywatelskiego [FILM]

24-10-2017
Fot. Mieszkańcy Lidzbarka wybrali projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego (fot. MO).

Znamy wyniki głosowania, w którym mieszkańcy Lidzbarka zdecydowali, jaki projekt spośród zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

 

W czasie głosowania, odbywającego się miedzy 2 a 6 października z 7 zakwalifikowanych do głosowania najwięcej głosów otrzymały… tężnie solankowe. Burmistrz Maciej Sitarek nie kryje zadowolenia z coraz większej frekwencji podczas głosowania:

 

- Już na wstępie chciałem bardzo serdecznie podziękować za Wasz udział i wkład. Dla mnie zdanie mieszkańców jest bardzo ważne. Chcielibyśmy realizować to, czego Państwo oczekujecie, te, które są ważne i uważacie, że w pierwszej kolejności powinny znaleźć się w naszym mieście. W tym roku frekwencja w głosowaniu do budżetu obywatelskiego była dwukrotnie większa niż w roku ubiegłym. Najwięcej głosów zgromadził projekt tężnie solankowe, które śladem innych miast turystycznych zbliżą Lidzbark do charakteru miasta uzdrowiskowego i turystom a także mieszkańcom zapewnią kolejną atrakcję, kolejne udogodnienie, które zadba o sferę rekreacyjna, ale także zadba o nasze zdrowie. Kolejny projekt to plac zabaw przy SP2, czipowanie psów i umiejscowienie w Lidzbarku automatycznej wypożyczalni rowerów. Historia pokazuje, że zadania z budżetu nawet jeżeli nie wygrają to i tak znajdują się w naszych planach. W ubiegłym roku sygnalizowaliście państwo modernizację parkingu przy cmentarzu i w tym roku na Wszystkich Świętych parking będzie ukończony w pierwszym etapie i będzie państwu oddany do dyspozycji. Mam nadzieję, że podobnie będzie z projektami tegorocznymi, że w przyszłym roku powstaną nie tylko tężnie, ale i inne zadania, o których państwo mówiliście - mówi burmistrz Maciej Sitarek.

 

Wśród zgłoszonych projektów oprócz tężni, czipowania psów i bezobsługowej wypożyczalni rowerów znalazły się również zagospodarowanie terenu wokół zbiornika wodnego na osiedlu „Skarpa”, plac zabaw w Szkole Podstawowej numer 2 w Lidzbarku, modernizacja drewnianego hangaru oraz modernizacja fontanny w parku przy Małym Jeziorku. Te pomysły być może uda się zrealizować w kolejnych latach…

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).