Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Studenci UTW w Lidzbarku zainaugurowali rok [FILM]

18-10-2017
Fot. Lidzbarscy seniorzy zainaugurowali pierwszy rok akademicki UTW (fot. MO).

Lidzbarscy seniorzy zainaugurowali pierwszy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość została połączona z koncertem dla słuchaczy, wręczeniem indeksów oraz z debiutem Ogólnopolskiej Karty Seniora.

 

Inicjatorem powstania lidzbarskiego UTW jest burmistrz Maciej Sitarek, który przekazał również uniwersytetowi pomieszczenie na aktualną siedzibę przy ulicy Działdowskiej.

 

- Mieliśmy bardzo fajną uroczystość: inauguracja roku akademickiego UTW w Lidzbarku. Jesteśmy bardzo młodym uniwersytetem. Było to połączone z inauguracją ogólnopolskiej Karty Seniora. To impreza ze wszech miar dla osób 60+ - mówi Jerzy Misiński, prezes UTW w Lidzbarku.

 

Ideą powstania Uniwersytetu było umożliwienie osobom w wieku 60 + ciągłego kształcenia i prowadzenia aktywnego trybu życia poprzez stały kontakt z nauką, kulturą i sztuką, ale także poprzez rekreację i uprawianie zdrowego trybu życia. Studenci mają szeroki wachlarz zajęć do wyboru, między innymi tematy przyrodnicze, nauka języka angielskiego i zajęcia prozdrowotne.

 

- Na dzień dzisiejszy mamy 67 osób w naszym składzie, zbieramy deklaracje i sekcje będziemy dopiero organizować. Działa już gimnastyka ogólna – dodaje Jerzy Misiński.

 

Inaugurację otworzyła słynna studencka pieśń, zaprezentowana przez Towarzystwo Śpiewu św. Cecylii przy kościele pw. WNMP w Lidzbarku. Po niej pierwsi studenci otrzymali indeksy.

 

Kolejnym, równie ważnym punktem uroczystości był debiut Ogólnopolskiej Karty Seniora.

 

- Ogólnopolska Karta Seniora jest dla osób w wieku 60+. Każdy posiadacz takiej karty, ma prawo do upustów, rabatów w sklepach i firmach, które weszły z skład programu Karta Seniora. Posiadacze karty otrzymują określone rabaty – tłumaczy Jerzy Misiński, prezes UTW w Lidzbarku.

 

Aby dołączyć do grona Lidzbarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystarczy zgłosić się do jego biura przy ulicy Działdowskiej 10a, pokój nr 11 w każdy wtorek i czwartek w godzinach 10:00 – 12:00. Dlaczego warto to zrobić?

 

- Mamy tu już Pogodną Jesień działającą od 2005 roku. Jest Dom Senior Wigor. My jesteśmy najmłodsi. Trafiliśmy z profilem naszej działalności na grunt do tej pory nie zajęty, przez inne organizacje. Mamy szeroki zakres działania, walczymy, żeby starsze osoby nie zamknęły się w domach, żeby wyszły do ludzi, wyszły do nas, i podjęły trud kształcenia umysłu i ciała. Im człowiek jest bardziej sprawny fizycznie umysłowo tym czuje się młodszy – kończy prezes UTW w Lidzbarku.

 

Specjalnie z okazji inauguracji pierwszego roku akademickiego lidzbarskiego UTW wydano biuletyn „III Wiek” sfinansowany przez Burmistrza Lidzbarka.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).