Dziś jest Sobota, 21 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Anzelm, Bartosz, Feliks
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

UTW zainaugurował nowy rok akademicki [FILM]

16-10-2017
Fot. Uroczystością w CKU zainaugurowano kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Działdowie (fot. RW).

Uroczystością w CKU zainaugurowano trzynasty rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Działdowie. Padło wiele ciepłych słów gości pod adresem władz i słuchaczy uczelni.

 

Prezes UTW Antoni Furtak podziękował gościom za słowa uznania i zapewnił, że uczelnia nadal będzie sobie stawiać do realizacji ambitne cele. Najważniejszym z nich będzie realizacja idei "Uczenia sie przez całe życie", zgodnie ze słowami Paula Legranda:

 

"Każdy kto przestaje sie uczyć - jest starym, bez względu na to czy ma dwadziescia czy osiemdziesiat lat. Ten kto kontynuuje naukę zawsze pozostaje młody. Najwspanialszą bowiem rzeczą w życiu jest utrzymywanie umysłu młodym".

 

Dla realizacji tego zadania władze UTW będą pozyskiwać najlepszych wykładowców uczelni i instytutów Polskich. Placówka dalej będzie kształcić swoich słuchaczy w kilkunastu sekcjach zainteresowań, odpowiadających im potrzebom.

 

Uczelnia nie ogranicza swojej działalności wyłącznie do kształcenia swoich słuchaczy, ale również dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem przy tworzeniu podobnych placówek, już nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Obecnie trwają prace nad utworzeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Truskawcu, na Ukrainie.

 

Bieżący rok akademicki jest jednocześnie rokiem sprawozdawczo-wyborczym, w którym Zarząd i słuchacze UTW będą oceniać dotychczasowe działania, wybierać nowe władze i określać nowe zadania na najbliższe lata.

 

RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).