Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Emilia Sukertowa w grze miejskiej [FILM]

08-10-2017
Fot. Uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie wzięli udział w grze, poświęconej Emilii - Sukertowej Biedrawinie (fot. MO).

Uczniowie ZS w Malinowie wzięli udział w grze, poświęconej ich patronce. To część projektu pt. „Emilia Sukertowa-Biedrawina znana i nieznana”.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie we współpracy z Zespołem Szkół w Malinowie i Towarzystwem Miłośników Ziemi Działdowskiej organizuje projekt zatytułowany „Emilia Sukertowa-Biedrawina znana i nieznana”. Jednym z jej elementów była gra miejska, w której mogli uczestniczyć uczniowie szkoły w Malinowie.

 

- Na pięciu stanowiskach młodzież dowiedziała się o różnych faktach związanych z życiem i działalnością Emilii Sukertowej-Biedrawiny. Przy tej okazji miała tez szansę, żeby dowiedzieć się o naszym projekcie w ramach którego odbywa się wiele różnych wydarzeń. Cieszymy się, że mieszkańcy Działdowa i okolic będą mogli przypomnieć sobie postać tej wyjątkowej kobiety, której działalność na terenie Działdowa i serce, które tu włożyła procentuje do teraz – mówi Małgorzata Trąmpczyńska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie.

 

Pracownicy biblioteki miejskiej i nauczyciele szkoły w Malinowie przygotowali specjalne miejsca, w których uczniowie poprzez zabawę i zdrową rywalizację poznawali szczegóły z życia patronki swojej szkoły – Emilii Sukertowej-Biedrawiny.

 

- W różnych miejscach Zespołu Szkół umieściliśmy pięć dotyczących życia Emilii Sukertowej-Biedrawiny punktów. W każdym z nich dana grupa dowiaduje si o jakimś fragmencie życia patronki i musi wykonać jakieś zadanie. Potem następuje sumowanie tych punktów i wyłaniamy zwycięzcę gry. To jest połączenie ruchu z zabawą i edukację – dodaje Małgorzata Trąmpczyńska.

 

Rywalizacja była bardzo zacięta a ilość zdobytych przez poszczególne drużyny punktów zbliżona. Konieczna była dogrywka, po której wyłoniono zwycięzców. Warto dodać, że wygranym był każdy biorący udział w zabawie, bo oprócz zdobytej wiedzy wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).