Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Tak obchodzimy 130. rocznicę urodzin patronki [FILM]

06-10-2017
Fot. W Bibliotece Publicznej w Działdowie odbył się wernisaż wystawy poświęconej życiu i działalności Emilii Sukertowej-Biedrawiny, połączony z podsumowaniem konkursu plastycznego (fot. MO).

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbył się wernisaż wystawy poświęconej życiu i działalności Emilii Sukertowej-Biedrawiny.

 

Ekspozycja powstała z okazji 130 urodzin bohaterki w ramach projektu realizowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm jutra".

 

- Oceniam to bardzo dobrze, tym bardziej, że biblioteka zgłosiła się do mnie i udostępniłam, co miałam, wszelkie zdjęcia i książki i właśnie bardzo mnie to cieszy, że w dalszym ciągu mimo, że tyle lat minęło to ta patronka jest tyle lat czczona – mówi Marzena Wilamowska-Korsak, wnuczka Emilii Sukertowej-Biedrawiny.

 

Jednym z działań projektu było ogłoszenie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Działdowie konkursu plastycznego dla dzieci na ilustrację do „Diabła na Mazurach”. Podczas wernisażu wystawy ogłoszono wyniki konkursu. Na konkurs wpłynęło 245 praz ze wszystkich przedszkoli w Działdowie.

 

Wnuczka bohaterki wspomina swoje młode lata z babcią:

 

- Pamiętam, że jako dziecko babcia mieszkała na starym mieście w innej części Olsztyna, i w każdą niedzielę babcia przychodziła do nas na obiady. My jako wnuki żeśmy po nią wychodzili, żeby ją przyprowadzić. I babcia chcą nam sprawić przyjemność rzucała nam w różne miejsca pieniądze, które zbierałam i dzięki temu miałam jakieś swoje pieniądze – wspomina wnuczka Emilii Sukertowej-Biedrawiny.

 

Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli skorzystać z degustacji potraw regionalnych wykonanych przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Malinowie.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).