Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Razem do Trójstyku w tygodniu Cittaslow [FILM]

04-10-2017
Fot. Razem do Trójstyku w tygodniu Cittaslow. (Fot. UMiG Lidzbark)

„Razem do Trójstyku” to akcja mająca na celu spotkanie środowisk lokalnych w pięknych okolicznościach natury. Tegoroczna druga już edycja tego wydarzenia odbyła się w okolicach wsi Konopaty leżącej na trójstyku województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego oraz powiatów: brodnickiego, żuromińskiego i działdowskiego.

 

 - W aurze pięknej polskiej jesieni, w magicznym miejscu, jakim jest Trójstyk odbyła się międzypokoleniowa sztafeta Razem do Trójstyku. Organizatorami tego fantastycznego wydarzenia były trzy województwa: Warmińsko-Mazurskie reprezentowane rzez Miasto i Gminę Lidzbark, Kujawsko-Pomorskie reprezentowane przez Górzno oraz Mazowieckie reprezentowane przez Żuromin. Uczestniczyło w nim ponad 300 uczestników. Całe popołudnie przepełnione było wieloma atrakcjami kulinarnymi i nie tylko. Mogliśmy razem tańczyć, śpiewać uczestniczyć w wielu zawodach rekreacyjno-sportowych - mówi Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku Katarzyna Borowska.

 

Wydarzenie, którego gospodarzami były trzy województwa, zgromadziło wielu znaczących przedstawicieli okolicznych urzędów, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. O wymiar artystyczny powitania gości zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Lidzbarka oraz grupa Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark.

 

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy przeszli do leśniczówki w Konopatach, gdzie organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje na świeżym powietrzu. Można było chociażby skosztować potraw z dziczyzny, ciast domowego wypieku, żurku lub grochówki. Na każdego czekała też kiełbasa z imponujących rozmiarów grilla.

 

 - Spotkanie na Trójstyku trwało do późnych godzin wieczornych i było pięknym zwieńczeniem sezony rekreacyjno-sportowego na terenie Miasta i Gminy Lidzbark – dodaje dyrektor.

 

Spotkanie na Trójstyku w fantastycznej atmosferze relaksu i spokoju odbyło się w ramach Tygodnia Cittaslow w Mieście i Gminie Lidzbark i z pewnością znajdzie swoją kontynuację w przyszłych latach.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).