Dziś jest Sobota, 26 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Ewelina, Filip, Marianna, Paulina
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Gmina Działdowo poszerzyła swoją sieć szkół [FILM]

17-09-2017
Fot. Trzy miejscowości - Komorniki, Rudolfowo i Malinowio zostały dopisane do sieci szkół Gminy Działdowo (fot. MO).

Trzy miejscowości, objęte dotąd obwodami szkół miejskich znalazły się poza sieciami szkół miasta oraz Gminy Działdowo. To niedopatrzenie zostało naprawione na sesji Rady Gminy Działdowo.

 

Trzy miejscowości w Gminie Działdowo były przed reformą oświaty ujęte w obwodach szkół miejskich w Działdowie. Niestety nikt z samorządowców nie pomyślał, by włączyć je do swojego planu sieci szkół. Pomyłka została w porę zauważona przez władze Gminy Działdowo i usunięta stosowną uchwałą.

 

- Chodzi tu o miejscowości Komorniki, Rudolfowo i Malinowo. Te miejscowości zawsze korzystały ze szkół miejskich i były objęte obwodami szkół miejskich. Nie zostały one objęte uchwałami w mieście Działdowo. W związku z tym, że te dzieci nigdy nie chodziły do naszych szkół też je pominęliśmy. Dlatego wprowadziliśmy poprawkę, bo gdzieś te dzieci muszą być ulokowane i zostały w naszej sieci szkół, mimo że będą korzystały ze szkół miejskich na zasadzie wyboru. To znaczy, że wybiorą sobie placówkę, bo subwencja idzie za dziećmi - wyjaśnia wójt Paweł Cieśliński.

 

Dla uczniów uchwała niczego nie zmienia. Dla ich miejscowości już tak, bo zostały przypisane sieci szkół Gminy Działdowo.

 

RW

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).