Dziś jest Środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Erwina, Jarosław, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Dozór policyjny dla sprawcy przemocy domowej

19-09-2017

Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec 52-letniego mieszkańca gminy Lidzbark. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol trzy dni wcześniej podczas interwencji domowej dotyczącej stosowania przemocy wobec bliskich.

Fot. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował dozór policyjny wobec 52-letniego mieszkańca gminy Lidzbark za znęcanie nad rodziną (fot. freeimages.com).

 

Mieszkaniec gminy Lidzbark jest podejrzany o to, że w okresie od kwietnia 2016 roku do połowy września 2017 roku w miejscu zamieszkania znęcał się psychicznie i fizycznie nad współdomownikami. Sprawca przemocy będąc pod wpływem alkoholu wywoływał awantury domowe, szarpał swoich bliskich za ubrania, naruszał ich nietykalność cielesną oraz próbował uderzać.

 

Mężczyzna obrażał domowników, poniżał ich i groził popełnieniem przestępstwa na ich szkodę a także ośmieszał ich i wyganiał z domu. Do tego niejednokrotnie dopuścił się zniszczenia sprzętów domowych. W rodzinie prowadzona była procedura Niebieskiej Karty. Podczas interwencji policji w dniu 16.09.2017r. „oprawca” został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę z żoną i córką i groził im pozbawieniem życia.

 

Dzisiaj Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec podejrzanego o stosowanie przemocy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

 

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad bliskimi sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

JN

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).