Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Cztery kolizje w powiecie

07-09-2017

Coraz częściej policjanci interweniują na drogach w związku z zaistniałymi zdarzeniami. Tylko wczoraj działdowscy mundurowi czterokrotnie wyjeżdżali do obsługi zdarzeń drogowych z udziałem kierujących pojazdami.

Fot. W ciągu jednego dnia doszło do czterech kolizji. Uczestnicy nie odnieśli obrażeń (fot. KWP Olsztyn)

 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miejscowości Iłowo-Osada. Tuż po godzinie 11.00 kierujący autobusem BOVA, wykonując manewr cofania uderzył w stojący za nim motorower. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem karnym.

 

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 14.15 na trasie Tuczki Rybno. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali uszkodzone auto marki Opel Astra. W aucie było zerwane lusterko, uszkodzone drzwi i koło. Mimo, iż sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia, policjanci ustalili jego dane. Okazała się nim mieszkanka gminy Rybno. Kobieta kierując pojazdem Renault Laguna nie zachowała ostrożności podczas wymijania osobowego opla i uderzyła w bok pojazdu. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem karnym.

 

Niemalże w tym samym czasie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych w Lidzbarku. Tym razem interweniujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący osobową vectrą mieszkaniec gminy Lidzbark podczas wykonywania manewru cofania uderzył w kierującego Fiatem Punto. Na sprawcę kolizji nałożono punkty karne i wystawiono mandat.

 

Do ostatniego zdarzenia drogowego w tym dniu doszło również w Lidzbarku. Kolizja miała miejsce około godziny 20.00 na drodze wojewódzkiej 544 przy wyjeździe na Brodnicę. Kierujący pojazdem marki Fiat nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w tył prawidłowo jadącego pojazdu marki Toyota Yaris. Na sprawcę zdarzenia policjanci nałożyli punkty i ukarali mandatem karnym.

 

Uczestnicy wszystkich tych zdarzeń nie odnieśli żadnych obrażeń.

 

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas jazdy samochodem. Jesienna aura, w tym deszcz, wiatr, opadające na jezdnię liście w znaczny sposób mogą utrudniać jazdę i powodować dodatkowe problemy dla uczestników ruchu drogowego. Dochodzą do tego utrudnienia związane ze śliską nawierzchnią i ograniczoną widocznością, które również wymagają zwiększonej koncentracji ze strony kierujących i zwracania szczególnej uwagi na poprzedzające ich auta.

 

Policja apeluje o zachowanie rozsądku podczas wykonywania manewru cofania, wymijania czy podczas włączania się do ruchu – wystarczy chwila nieuwagi by tego typu sytuacje stały się przyczyną niepotrzebnych zdarzeń drogowych.

 

(jn/rj)

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).