Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Znęcał się nad rodziną, trafił do aresztu na 10 miesięcy

07-09-2017

Policjanci prewencji pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali jednego z mieszkańców. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Działdowie do odbycia kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. Teraz najbliższe 10 miesięcy spędzi za kratkami.

Fot. Poszukiwany za znęcanie się nad rodziną, trafił do aresztu (fot. KWP Olsztyn).

 

Wczoraj tuż po godzinie 18.00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełnili służbę na terenie miasta. Jadąc jedną z ulic zatrzymali do kontroli mieszkańca Działdowa. W trakcie legitymowania okazało się, że był on poszukiwany przez miejscowy sąd do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad swoimi bliskimi. Mężczyzna został zatrzymany.

 

Przemoc domowa to często problem przemilczany. Ofiary przemocy ukrywają, że są krzywdzone, nie chcąc narażać się na „wytykanie palcami” i w obawie o własne życie. Problemu nie należy „zamiatać pod dywan”. Zarówno policja, miejscowe MOPS-y, GOPS-y, Caritas udzielają pomocy ofiarom tego rodzaju przestępstw. Oprawcy nie powinni mieć przyzwolenia na zachowania niezgodne z prawem i brak szacunku dla swoich bliskich, a tym bardziej czuć się bezkarnie.

 

Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

(jn/rj)

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).