Dziś jest Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Egon, Idzi, Jerzy, Wojciech
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Kolejna droga w Gm. Płośnica otwarta [FILM]

01-09-2017
Fot. Droga w miejscowości Jabłonowo została zmodernizowana (fot. MO).

W sierpniu mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnym już otwarciu drogi w Gminie Płośnica – tym razem w miejscowości Jabłonowo.

 

- Była to inwestycja, której koszt wyniósł ponad 740 tysięcy złotych, w tym 50 procent kosztów inwestycji były to środki z budżetu państwa. Była to kwota powyżej 340 tysięcy złotych. Kolejne 50 procent wspólnie sfinansowała gmina oraz 188 tysięcy złotych ze środków powiatu. Cała inwestycja to ponad 700 metrów dróg z poboczami, odcinkami chodnikowymi, dwa przejścia dla pieszych razem z nowoczesnym oświetleniem, zasilanym bateriami fotowoltaicznymi. W ramach inwestycji sfinansowaliśmy również dwa przystanki autobusowe z wiatami – mówi Mateusz Mickiewicz, doradca Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

 

Wójt Krzysztof Groblewski podkreśla, że dzięki tej inwestycji poprawi się zarówno bezpieczeństwo mieszkańców jak i estetyka wsi.

 

- Odcinek drogi, o którym mowa – we wsi Jabłonowo – został wyremontowany, ponieważ ta droga stwarzała niebezpieczeństwo w związku z połączeniem z drogą powiatową. Postaraliśmy się o środki finansowe rządowe i z powiatu. W sumie to ponad 740 tysięcy złotych. Chodziło nam o to, żeby poprawić bezpieczeństwo ale i estetykę tej miejscowości. Wykonaliśmy również zatoki autobusowe, ponieważ chcemy, żeby dzieci w tym miejscu bezpiecznie wsiadały i wysiadały. Wszystko to ma poprawić bezpieczeństwo, mieszkańcy mają się czuć bezpiecznie. Ustawiliśmy tez zakazy tonażowe, bo nie chcemy, żeby drogą gminną poruszały się samochody ciężarowe – dodaje wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

Inwestycje takie jak remonty dróg lokalnych są przykładem na dobrą współpracę gminy z władzami wojewódzkimi i rządowymi.

 

- Ta inwestycja pokazuje nam naocznie, na tym najniższym poziomie jak ważna jest współpraca pomiędzy samorządem a stroną rządową. Rząd dysponuje środkami na to, żeby takie najbardziej potrzebne inwestycje współfinansować. Samorząd wystąpił o to dofinansowanie i je uzyskał. Dzięki temu widać, że gdy samorząd wykazuje się chęcią współpracy ze stroną rządową. To przynosi to korzyści zarówno stronie samorządowej, rządowej a przede wszystkim mieszkańcom i społeczności lokalnej – kończy Mateusz Mickiewicz.

 

Wójt zapewnia, że Gmina Płośnica będzie składać następne wnioski na finansowe wsparcie remontów kolejnych dróg gminnych.

 

MO

 

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).