Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Baza sportowa w Płośnicy coraz większa [FILM]

30-08-2017
Fot. Boisko w Rutkowicach zostało otwarte i poświęcone przez ks. kanonika Józefa Penc (fot. UG Płośnica).

Okres wakacji sprzyja wzmożonej aktywności sportowej mieszkańców a w szczególności dzieci i młodzieży. Jest też okazją do ciągłego powiększenia bazy sportowej.

 

- Baza sportowa w Gminie Płośnica znów się powiększyła, ostatnio oddaliśmy do użytku boisko wielofunkcyjne w Rutkowicach, a także odebraliśmy boisko trawiaste w miejscowości Niechłonin – mówi wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.

 

Po oficjalnym otwarciu boisko w Rutkowicach zostało poświęcone przez ks. kanonika Józefa Penc.

 

Wójt podziękował marszałkowi województwa Warmińsko – Mazurskiego za wieloletnią współpracę i wsparcie dzięki, któremu mogło powstać to i wiele innych boisk. Serdeczne podziękowania skierowane były również do Spółdzielni Mieszkaniowej w Rutkowicach, która nieodpłatnie przekazała działkę pod jego budowę.

 

Powiększenie bazy sportowej w gminie ucieszy jednak nie tylko fanów piłki nożnej:

 

- Poza tym oddaliśmy do użytku boisko do piłki siatkowej w Płośnicy. Jest tam też siłownia i taki teren rekreacyjny. W sumie wydaliśmy na to 717 tysięcy. 150 tysięcy otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu. Mam nadzieję, że ta baza sportowa przyczyni się do tego, że nasza młodzież będzie czynniej i aktywniej brała udział w zawodach sportowych a później będą na pewno sukcesy – dodaje wójt.

 

Po oficjalnym otwarciu na nowo wybudowanym boisku odbyły się pierwsze rozgrywki, a mianowicie Gminny Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sołeckich.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).