Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

I Ogólnopolskie Regaty Kajakowe [FILM]

29-08-2017
Fot. W Lidzbarku odbyły się I Ogólnopolskie Regaty Kajakowe pod Patronatem Burmistrza (fot. MO).

W niedzielę, 20 sierpnia w Lidzbarku odbyły się I Ogólnopolskie Regaty Kajakowe pod Patronatem Burmistrza. Imprezę zorganizował UPKS Poncio-2010 Lidzbark, przy współpracy Urzędu Miasta, MOSiRu i Ośrodka Kultury.

 

- Na dzisiejsze regaty zgłosiło się ponad 70 zawodników i zawodniczek z Węgorzewa, Bydgoszczy, Elbląga, Olsztyna i Lidzbarka. Odbyło się ponad 20 wyścigów na dystansie 350 metrów. Startowali zarówno kajakarze jak i kanadyjkarze. Osobno odbywały się wyścigi dla chłopców i dziewcząt. Dodatkowym biegiem był Masters, w którym wystartowało 9 bardzo utytułowanych zawodników pochodzących z Lidzbarka a mających w swoim dorobku bardzo wiele medali: mistrzostw Polski, Świata, Europy a także wicemistrza olimpijskiego z Sydney. Impreza ma na celu popularyzację kajakarstwa w Lidzbarku, mam nadzieję, że coraz więcej dzieci będzie uprawiało tę dyscyplinę sportu – mówi Tomasz Poniewski Prezes UPKS Poncio 2010 Lidzbark.

 

Organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim są Ogólnopolskie Regaty Kajakowe służy oczywiście możliwości zmierzenia się ze sobą zawodników. Trener UPKS Poncio 2010 Lidzbark podkreśla jednak, że jest jeszcze jeden – ważniejszy cel:

 

- Organizujemy te zawody dla dzieci, po to, żeby zobaczyły, że tak naprawdę Lidzbark był kopalnią talentów, jeśli chodzi o kanadyjki, mamy w Lidzbarku medalistę olimpijskiego Pawła Baraszkiewicza, Roman Rynkiewicz jest też olimpijczykiem. Mało kto o nich wie, a na arenie mistrzostw świata reprezentowali Polskę. Mamy naprawdę ogromną, wspaniałą historię, jeśli chodzi o kanadyjki. Chcemy to przywrócić, żeby dzieci poznały te osoby i żeby nakłonić do tych wspaniałych wyników – Trener UPKS Poncio 2010 Lidzbark.

 

Już w trakcie zawodów było wiadomo, ze opłacało się ponieść trudy organizacji:

 

- Jeżeli chodzi o zawody, to po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Lidzbarku regaty kajakowe. Czy ciężko to podsumowanie po zawodach. Dla mnie to była przyjemność. Choć nie ukrywam, że troszkę stresu na początku miałem, ale teraz wiem, że odbiło się to pozytywnym echem wśród trenerów – mówi trener UPKS Poncio 2010 Lidzbark Sławomir Maroński.

 

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczali burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, zastępca burmistrza Janusz Bielecki, wicemistrz olimpijski z Sydney Paweł Baraszkiewicz oraz Dyrektor MOSiRu Krzysztof Kopowski.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).