Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Prowadził ciężarówkę, mając prawie 3 promile!

24-08-2017

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec gminy Rybno kierujący samochodem ciężarowym. Mężczyzna przejeżdżał przez miejscowość Rybno, gdy został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego do kontroli. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i kara finansowa. Oprócz tego kierowca musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami.

Fot. 27-letni mieszkaniec gminy Rybno kierował samochodem ciężarowym, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu! (fot. KWP Olsztyn).

 

Do zdarzenia doszło po godzinie 15.00. Pełniący służbę na terenie miejscowości Rybno funkcjonariusze działdowskiej drogówki zauważyli jadący pojazd marki VW Transporter, którego kierowca oraz podróżujący z nim pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za kierownicą auta siedział 27-letni mieszkaniec Rybna.

 

Podczas kontroli okazało się, że był on pijany. Wynik badania stanu trzeźwości kierowcy wykazał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i kara finansowa. Do tego wobec kierującego obligatoryjnie zostanie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

JN

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).