Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Na Działdowskiej powstanie nowoczesny most [FILM]

24-08-2017
Fot. Most na rzece Wel przy ulicy Działdowskiej w Lidzbarku wreszcie doczeka się modernizacji (fot. MO).

Most na rzece Wel przy ulicy Działdowskiej od lat prosi się o remont. Przejścia dla pieszych są wąskie i niebezpieczne, a sam obiekt coraz bardziej niszczeje. Wkrótce w tym miejscu powstanie całkowicie nowy, spełniający wszelkie standardy most i dwie kładki dla pieszych.

 

- Dzięki współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie i marszałkiem Markiem Gustawem Brzezinem jeszcze w tym roku rozpocznie rozbiórka i budowa nowego mostu na ulicy Działdowskiej.

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił przetarg na rozbiórkę starego i budowę nowego mostu. Wkrótce poznamy firmę, które obiekt wykona.

 

- Wszystko po to, by w Lidzbarku było bezpieczniej, żeby mogły iść do szkoły bezpiecznie powstaną po dwóch stronach mostu kładki dla pieszych. Oczywiście musimy liczyć się na pewien czas z utrudnieniami. Ruch będzie puszczony okrężnie, będą objazdy. Także kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruch pieszy będzie puszczony przez kładkę, która powstanie na czas budowy. Jeżeli chodzi o zakończenie inwestycji, to Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje ją na koniec czerwca 2018 roku.

 

Kosztorys inwestycji opiewa na 1 700 tysięcy złotych, a do przetargu zgłosiło się sześć firm.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).