Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KRONIKA MUNDUROWYCH

Z posterunku policji prosto do aresztu śledczego

22-08-2017

39-latek znęcał się nad członkami swojej rodziny fizycznie i psychicznie. Wyrokiem sądu został prawomocnie skazany za powyższe przestępstwo i miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Niczego nieświadomy, zgłosił się na policyjny dozór. Po przekroczeniu murów posterunku został zatrzymany celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Przez najbliższe miesiące będzie oglądał świat zza krat.

Fot. Z posterunku policji prosto do aresztu śledczego. (Fot. KPP)

 

Policjanci z Rybna podczas pełnienia służby zatrzymali jednego z mieszkańców gminy. Mężczyzna został skazany za znęcanie się nad swoimi bliskimi. Zgodnie z nakazem z dnia 16.08.2017r. wydanym przez sąd Rejonowy w Działdowie mężczyzna miał do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną.

 

Niczego nieświadomy stawił się na Posterunek Policji w Rybnie na policyjny dozór. Wówczas został zatrzymany przez policjantów. Poinformowany o przyczynie zatrzymania nie krył swojego zaskoczenia. Teraz 39-latek zostanie doprowadzony do Aresztu Śledczego w Działdowie, gdzie spędzi najbliższe 7 miesięcy.

 

Przemoc domowa to poważny i „przemilczany” problem. Ofiary przemocy, mimo iż doznają krzywd i cierpienia, często chronią swoich oprawców wierząc, że się zmienią, ale również będąc niejednokrotnie zależnymi od nich finansowo. Nie chcąc doprowadzić do rozpadu rodziny godzą się na zadawane przez nich ciosy.

 

Należy pamiętać, że fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad najbliższymi lub pozostającymi w stosunku zależności od sprawcy stanowi przestępstwo i jest ono zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lal 5.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).