Dziś jest Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą : Długosław, Efrem, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Jak zachować ciągłość świadczenia „500+”?

09-08-2017
Fot. Od 1 sierpnia można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ (fot. UM).

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie informuje, że już można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+. Dla zachowania ciągłości pobierania świadczenia należy to zrobić jeszcze w sierpniu.

 

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ , zasiłku rodzinnego i funduszu alimentacyjnego na okres 2017/2018 przyjmowane są od dnia 1 sierpnia 2017 r.

 

Zmiany w 500+ w nowym okresie zasiłkowym 2017/2018:

 

- Konieczność ustalenia alimentów na dziecko od drugiego z rodziców w przypadku ubiegania się o świadczenie wychowawcze przez osobę samotnie wychowującą dziecko.

 

- Nowe regulacje dotyczące stosowania przepisów o utracie i uzyskaniu dochodu.

 

- Nowe zasady ustalania dochodu z działalności podlegającej opodatkowaniu na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

 

Informacja: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).