Dziś jest Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą : Długosław, Efrem, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Podczas startu awionetka runęła do zagajnika leśnego

07-08-2017
Fot. Na terenie gminy Rybno ultralekka awionetka spadła do przyległego do jednej z prywatnych łąk zagajnika leśnego (fot. KWP Olsztyn).

Policjanci z Działdowa pracowali na miejscu zdarzenia lotniczego z udziałem awionetki. Najprawdopodobniej podczas startu, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, samolot spadł i uderzył w rosnące nieopodal drzewa. Awionetką podróżowały dwie osoby, które na szczęście nie odniosły obrażeń.

 

Około godziny 15.00 na terenie gminy Rybno ultralekka awionetka spadła do przyległego do jednej z prywatnych łąk zagajnika leśnego. Na skutek uderzenia samolot uległ uszkodzeniu i nie nadawał się do dalszego lotu. Awionetką podróżowały dwie osoby. Na miejscu były obecne służby medyczne i strażacy.

 

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że najprawdopodobniej podczas startu awionetki, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, samolot spadł i uderzył w rosnące nieopodal drzewa. Samolotem pilotował 72-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Pasażer awionetki po przeprowadzonych badaniach lekarskich został wypisany ze szpitala.

 

O zdarzeniu poinformowano Państwową Komisję Badań Wypadków Lotniczych oraz Centrum Operacji Powietrznych w Warszawie.

 

jn/in

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).