Dziś jest Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą : Długosław, Efrem, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Uderzył w drzewo i odjechał. Był nietrzeźwy.

07-08-2017
Fot. Policjanci wszczęli postępowanie wobec 50-letniego kierowcy, który spowodował kolizję pod wpływem alkoholu (fot. KWP Olsztyn).

Policjanci ruchu drogowego interweniowali w związku z zawiadomieniem dotyczącym zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Kierowca obejrzał pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. W jego ujęciu pomogli świadkowie. Okazało się, że kierujący autem znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14.30 W Iłowie -Osadzie na skrzyżowaniu ulic w okolicy placu zabaw.  Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem marki Renault Clio dojeżdżając do skrzyżowania uderzył autem w drzewo. Następnie wysiadł z pojazdu, obejrzał go i odjechał. Świadkowie zajścia poinformowali o wszystkim policję w Działdowie i wskazali miejsce, gdzie znajdowało się uczestniczące w zdarzeniu auto.

 

Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres i zastali tam 50-letniego mieszkańca Iłowa. Potwierdził on, że chwilę wcześniej kierował stojącą na podwórzu renówką, jak również, że uderzył nią w drzewo. Policjanci ujawnili, że mężczyzna kierował autem po spożyciu alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a także z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu, dowód rejestracyjny.

 

Za jazdę po alkoholu i spowodowanie kolizji mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu areszt, kara grzywny i utrata uprawnień do kierowania na okres od 6 miesięcy do lat 3.

 

Pamiętajmy!

 

Spożywanie alkoholu lub innych środków odurzających w znaczący sposób ogranicza nasze zdolności do właściwego postrzegania świata, obniża naszą motorykę i spowalnia czas reakcji na zaistniałe zdarzenia. Jeśli zauważymy jadący drogą pojazd, którego kierujący wykonuje dziwne, niekontrolowane ruchy, przekracza linię jezdni, jedzie zygzakiem, zwalnia i przyspiesza bez przyczyny, poinformujmy o takiej sytuacji policję wskazując markę, kolor, numery rejestracyjne pojazdu oraz trasę, którą się porusza. Przekazanie takiej informacji może zapobiec tragedii.

 

(jn/rj)

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).