Dziś jest Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą : Długosław, Efrem, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Szedł nocą bez odblasku, potrącił go samochód

31-07-2017
Fot. Szedł nocą bez odblasku, potrącił go samochód. (Fot. KPP)

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności potrącenia pieszego przez osobowe Audi. Kierujący samochodem jadąc drogą 544 na prostym odcinku drogi potrącił idącego drogą pieszego. 35-latek nie posiadał elementów odblaskowych. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

 

Do potrącenia pieszego doszło około północy na trasie Lidzbark-Cibórz. Jadący osobowym audi drogą 544, 21-latek, nie zauważył idącego drogą 35-latka i go potrącił. Na miejscu patrol policji ustalił, że do potrącenia pieszego doszło na prostym odcinku drogi. Mężczyzna nie posiadał elementów odblaskowych. Mieszkańca gminy Lidzbark z obrażeniami głowy karetka pogotowia zabrała do szpitala w Działdowie. Kierujący audi mieszkaniec gminy Płośnica był trzeźwy. Od poszkodowanego pobrano próbkę krwi do badań.

 

Policja przypomina, że niezależnie od pory roku, każdy pieszy po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi posiadać element odblaskowy widoczny dla kierujących. Osoby piesze należą do tzw. grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia w kontakcie z samochodem. W wyniku zaistniałych zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów mechanicznych, ich szanse na przeżycie znacznie maleją.

 

Warto przypomnieć, że po zmroku, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 30-40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

KPP

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).