Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

OSP Płośnica najlepsza w gminie [FILM]

23-07-2017
Fot. Jednostka OSP w Płośnicy wygrała zawody sportowo-pożarnicze, rozegrane na boisku sportowym w Gródkach (fot. MO).

Na boisku sportowym w Gródkach odbyły się zawody sportowo- pożarnicze, w których udział wzięły jednostki OSP z ośmiu sołectw Gminy Płośnica.

 

- W dniu dzisiejszym na stadionie Zespołu Szkół w Gródkach odbywają się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze. Zawody te polegają na ćwiczeniu bojowym i sztafecie – mówi Stanisław Orłowski, Prezes Zarządu Głównego Związku OSP w Płośnicy.

 

Przygotowano zróżnicowane konkurencje, w których bardziej od siły i szybkości strażaków liczyła się ich umiejętność współpracy z pozostałymi członkami grupy:

 

- Udział w biegu sztafetowym bierze siedmiu zawodników, którzy na poszczególnych odcinkach podłączają wąż, pokonują płotki, pokonują rów, skaczą przez ścianę czy biegną po równoważni. W drugim ćwiczeniu bojowym strażacy budują linię ssawną, uruchamiają motopompę, rozwijają węże, dwoje zawodników ma za zadanie obrócenie tarczy a kolejnych dwoje strącenie pachołków ustawionych poza linią – tłumaczy Stanisław Orłowski.

 

Sprawdzenie gotowości bojowej w zawodach jest oczywiście bardzo ważne, co jednak, gdyby wybuchł pożar, podczas gdy strażacy z całej gminy znajdowaliby się w jednym miejscu?

 

- Na tę sytuację też jesteśmy zabezpieczeni, bo na stadion jest dowożona woda przez samochody nie będące w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Gmina Płośnica posiada dwie jednostki będące w tym systemie i z tych pojazdów woda nie jest opróżniana, a więc w każdej chwili jednostki są gotowe do wzięcia udziału, gdyby nastąpiła jakaś ewentualność – zapewnia Prezes Zarządu Głównego Związku OSP w Płośnicy.

 

Rywalizację wygrała Ochotnicza Straż Pożarna w Płośnicy, miejsce drugie należy w tym roku do OSP Zalesie a trzecie do OSP Gródki.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).