Dziś jest Piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Felicja, Teofil, Zyta
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Gmina Płośnica odznaczona Złotym Runem [FILM]

08-07-2017
Fot. Wójt Gm. Płośnica otrzymał "Złote Runo", wyróżnienie za gospodarność (fot. UG Płośnica).

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił Gminę Płośnica „Złotym Runem” za gospodarność.

 

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego postanowił po raz pierwszy w tym roku przyznać nagrodę za gospodarność. Złote Runo przypadło Gminie Płośnica, która zajęła drugie miejsce wśród trzech nagrodzonych, najbardziej aktywnych inwestycyjnie gmin wiejskich Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

- Gmina Płośnica została wyróżniona Złotym Runem, otrzymaliśmy statuetkę oraz dyplom za wydatki majątkowe za rok 2016. Zajęliśmy drugie miejsce jako gmina wiejska, osiągnęliśmy wynik 840 złotych wydatków majątkowych na jednego mieszkańca. W skali województwa jest to trzecie miejsce, także bardzo się cieszymy z tego rezultatu. Na ten wynik składa się praca wielu osób, pracownicy urzędu, radni, współpraca z samorządami, powiatem, pozyskanie środków unijnych i krajowych. To wiele czynników, które zadziałały tak, że Gmina Płośnica zajęła drugie miejsce - mówi Krzysztof Groblewski, wójt Gm. Płośnica.

 

To ogromne wyróżnienie dla Gminy Płośnica, która jako jedna z mniejszych gmin wiejskich znalazła się w czołówce inwestujących gmin spośród 67 samorządów wiejskich woj. warmińsko-mazurskiego. Wójt podkreśla, że tak wysoka lokata zobowiązuje do jeszcze lepszej pracy i maksymalnego wykorzystania środków unijnych i z innych źródeł zewnętrznych.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).