Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Miesiąc w pigułce – czerwiec w Lidzbarku [FILM]

05-07-2017
Fot. W jednym krótkim filmie podsumowaliśmy wydarzenia ostatniego miesiąca w Lidzbarku. Kliknij, a szybko dowiesz się co się działo. (Fot. UMiG Lidzbark)

W jednym krótkim filmie podsumowaliśmy wydarzenia ostatniego miesiąca w Lidzbarku. Kliknij, a szybko dowiesz się co się działo.

 

Wspólne inwestycje są sprawdzianem dobrej współpracy pomiędzy samorządami. Przykładem może być nowo otwarta droga Kiełpiny-Rynek. Inwestycja zrealizowana została wspólnie przez Gminę Lidzbark oraz Gminę Grodziczno, a w jej otwarciu mieliśmy okazję uczestniczyć w sobotę 3 czerwca.

 

 - To kolejna duża przebudowa w miejscowości Kiełpiny. Udało nam się wybudować około kilometra drogi przy dofinansowaniu w wysokości ponad 500 tysięcy złotych. Droga jest piękna, szeroka, z dobrą nawierzchnią, z odpowiednio wyprofilowanym poboczem – mówi burmistrz Maciej Sitarek.

 

***

 

Bulwar nad rzeką Wel w Lidzbarku stał się miejscem długo oczekiwanego wydarzenia: Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenia, które przyciągnęło ogromną ilość mieszkańców miasta i okolic, zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych.

 

- Za moimi plecami trwa blok rekreacyjno-sportowy w związku z fantastycznym, jedynym w swoim rodzaju dniem jakim jest Dzień Dziecka. Jego organizatorem jest oczywiście burmistrz Maciej Sitarek, MGOK, MOSiR oraz ZHP – mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.

 

***

 

W Szkole Podstawowej imienia Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku odbyła się uroczystość z okazji dwóch jubileuszy: 140-lecia istnienia szkoły oraz 40-lecia nadania jej imienia. Tak wyjątkowe wydarzenia wymagały wyjątkowej oprawy.

 

 - Jest to wspaniały jubileusz dla całej naszej społeczności szkolnej. Jako dyrektor jestem niezmiernie dumna, że mogę gościć tak wspaniałych gości na dzisiejszej uroczystości, absolwentów, sponsorów, emerytowanych nauczycieli oraz wiele innych osób. Cieszymy się, że mamy takie święto – mówi Beata Piątkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku.

 

***

 

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku zorganizowało dzień otwarty. Gimnazjaliści ze swoimi starszymi kolegami spotkali się w lidzbarskim ośrodku kultury.

 

- Po przedstawieniu danych statystycznych z rynku pracy i prognoz, które jasno wskazują na to, że zniknie zapotrzebowanie na zawody wykonywane przez pracowników o niskich kwalifikacjach, była prezentacja oferty lidzbarskiego liceum, ale należała do naszych uczniów - mówi dyrektor LO w Lidzbarku.

 

***

 

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku zorganizował Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza. W tym roku zgłosiło się więcej drużyn niż w ubiegłym, ale zwycięzcą ponownie został Jeleń: mistrz z ubiegłego roku.

 

 - Było bardzo duże zaangażowanie mieszkańców sołectw, którzy przybyli tu by kibicować. Chodziło o to, by się zintegrować z wsią i innymi wsiami. Uważam, że turniej za udany – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Kopowski.

 

***

 

W lidzbarskim ośrodku kultury już po raz drugi odbyła się uroczysta Gala Mecenatu Kultury. W ubiegłym roku statuetki otrzymali Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, artysta plastyk Karol Afeltowicz, animator kultury Michał Kwiatkowski, twórca i dziennikarz Radia 7 Piotr Ploch oraz muzyk Stanisław Deja. W tym roku wręczono cztery statuetki:

 

- W dniu dzisiejszym przyznaliśmy statuetki znakomitym postaciom, jakimi są pani Ewa Rzeszutko, pani daniela Gawińska, państwo Bożena i Andrzej Danilukowie oraz panu Grzegorzowi Orłowskiemu – mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.

 

***

 

13 par, które w związek małżeński wstąpiły w pierwszej połowie 1967 roku otrzymało medale i gratulacje za długoletnie pozycie małżeńskie. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu małżeństwa odznaczone zostały specjalnym medalem przyznawanym z tej okazji przez Prezydenta Polski. Medale oraz dyplomy wręczył małżonkom burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

 

Zebrał MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).