Dziś jest Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Klaudiusz, Marcelina, Maria, Marzena
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Hoffer Triathlon Energy - dzień pierwszy [FILM]

05-07-2017
Fot. W miniony weekend odbyła się 2. edycja Hoffer Triathlon Energy w Lidzbarku. W sobotę zorganizowano imprezy towarzyszące (fot. RW).

Blisko 300 zawodników z całej Polski wzięło udział w drugiej edycji Hoffer Triathlon Energy w Lidzbarku. Sportowcy rywalizowali w kategoriach 1/2, 1/4 i 1/8 Iron Mana. Zanim jednak zawodnicy sprawdzili swoje siły w wodzie i na lądzie, organizatorzy Triathlon Energy przygotowali szereg imprez towarzyszących dla kibiców.

 

Pierwszą z nich był bieg Run for Fun, w którym w sobotnie popołudnie wzięli udział rodzice ze swoimi dziećmi. Emocji nie brakowało.

 

- Zaczynamy od godz. 14:00 biegiem, atrakcją dla rodziców i dla dzieci czyli Run For Fun. Rodzic najpierw biegnie i musi pokonać pętlę, następnie dziecko jedzie na hulajnodze albo na rowerku i najlepsze trzy drużyny nagrodzimy, wręczając im symboliczne nagrody - mówi Aldona Dybuk, organizator Hoffer Triathlon Energy.

 

Kiedy uczestnicy biegu Run For Fun odbierali swoje nagrody, Malika - finalistka programu Top Chef poprowadziła warsztaty kulinarne dla mieszkańców Lidzbarka. W przygotowaniu potraw pomagali jej wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Grażyna Zakrzewska oraz burmistrz Maciej Sitarek, który - jak sam przyznał - z kuchnią miał w swym życiu niewiele do czynienia.

 

- Z kuchnią nie mam zbyt wiele wspólnego, dlatego była to dla mnie wyjątkowa przygoda. Dobrze, że pod okiem tak dobrej kucharki, jak Malika - stwierdził burmistrz Lidzbarka, Maciej Sitarek.

 

Prowadzący warsztaty wznieśli się na wyżyny sztuki kulinarnej, a efekty ich pracy można było oceniać w trakcie degustacji.

 

- Były to dania wyjątkowe, bardzo wytrawne i smakowite. Był to między innymi pstrąg w postaci sałatki, opartej także na fasoli, na pietruszce i doprawione szczyptą pesto - powiedział burmistrz.

 

Malika jest nie tylko znaną restauratorką i finalistką słynnego programu telewizyjnego. Jest również jednym z wielu znanych miłośników tego sportu i uczestniczką tegorocznego triathlonu. Podobnie jak Marcin Konieczny, który w przeddzień zawodów dzielił się swoim doświadczeniem z debiutantami.

 

- Marcin Konieczny przygotowuje się w tym roku do startu na Kona na Hawajach do pokonania całego Iron Mana. Jest to nie tylko morderczy dystans, ale jeszcze pokonywany w takich warunkach atmosferycznych, gdzie jest bardzo gorąco i gdzie się pływa w morzu. No to jest naprawdę ogromne wyzwanie. Weźmiemy go w ogień pytań krzyżowych i zobaczymy na jakim etapie te jego przygotowania są - kończy Aldona Dybuk.

 

Ostatnim sportowym akcentem sobotniego popołudnia miały być II Mistrzostwa Świata w Cross Kajakach na Plaży Miejskiej. Niestety impreza nie odbyła się ze względu na fatalną pogodę. Zapraszamy do obejrzenia relacji z drugiego dnia święta triathlonu w Lidzbarku.

 

RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).