Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
SPORT
02-07-2017

Extraliga: Yankeesi po 6 spotkaniach

Ekstraliga baseballu - nadal lepsza gra Yankees Działdowo niż wyniki. Juniorzy Mateusz Banach i Daniel Wójcik jadą z Kadrą Narodową na Mistrzostwa Europy do Szwajcarii.

Fot. Gra Yankees Działdowo w extralidze wciąż jest lepsza, niż wyniki (fot. ZZ).

 

W ciągu niespełna tygodnia Yankeesi rozegrali 6 spotkań - w tym 4 na Śląsku z Silesią Rybnik i 2 w Miejskiej Górce ze Stalą Kutno. A stało się to za sprawą przełożenia meczów z Silesią, które Yankeesi zagrali w sobotę i niedzielę 10 i 11 czerwca w Rybniku (bez opłaty za boisko) a 15 czerwca mecz z kolejki z Kutnem, które też rozgrywa mecze na wyjazdach (zajęte boiska w Kutnie). W meczach z Silesią Yankeesi rozegrali 4 spotkania co dla naszej drużyny wydawało się nie do wykonania. Jako beniaminek nie dysponujemy tyloma miotaczami, żeby móc prowadzić wyrównaną walkę z tuzami polskiego baseballu. Tym bardziej, że na mecze przyjechał z dalekiej Japonii Artur Strzałka - zawodnik Silesi grający na co dzień w japońskiej lidze zawodowej. Spotkanie naszych baseballistów z zawodowym miotaczem było dobrą i cenną nauką i wydarzeniem niecodziennym.

 

Mimo porażek gra działdowskiej drużyny wygląda dużo lepiej jak jej wyniki. Po ciężkich meczach okupionych kontuzjami 4 zawodników w osłabionym składzie pojechali do dalekiej Miejskiej Górki na mecz z faworytami ligi Stalą Bis Kutno (lider). Mimo zmęczenia nocną jazdą walczyli dzielnie i tanio skóry nie sprzedali. Rzeczywistość ligowa bywa jednak trudna dla beniaminka ale zaprocentuje już w najbliższym czasie.

 

1 lipca i 9 lipca na boisku wynajmowanym przez nasz klub w Osielsku Yankeesi będą gościć Centaurów z Warszawy (wicelider), którym niewiele zabrakło do awansu do Ligi Mistrzów Europy na turnieju na Słowacji (awans Hiszpanów) i mocnymi Baronami z Wrocławia. Mecze rozpoczynają się o godzinie 12.00 i 15.00 i tylko na razie tam można będzie zobaczyć działdowskich baseballistów. Po wakacjach czekają play-offy i Yankeesi zagrają prawdopodobnie z Dębami Osielsko. Światełkiem w tunelu jest gra naszych juniorów Mateusza Banacha i Daniela Wójcika, którzy zagrają na Mistrzostwach Europy w dniach 09-16 lipca 2017 w Zurychu (Szwajcaria) a być może rezerwowy Krystian Tyska także pojedzie.

 

Wyniki Ekstraligi:

 

10-11.06.2017

Silesia Rybnik - Yankees Działdowo 20:0, 16:1

Barons Wrocław - Stal Bis Kutno 3:4, 1:30

Yankees Działdowo - Silesia Rybnik 0:15, 2:25

 

15.06.2017

Stal Bis Kutno - Yankees Działdowo 16:1, 21:4

 

Tabela Ekstraligi:

1. Stal Bis Kutno

2. Centaury Warszawa

3. Silesia Rybnik

4. Barons Wrocław

5. Dęby Osielsko

6. Yankees Działdowo

 

Skład Yankees: Mateusz Banach, Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski, Bartosz Gajtkowski, Paweł Karbowski, Krystian Tyska, Radosław Myśliński, Mateusz Cymbalak, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński, Łukasz Przybułek, Mateusz Przybułek, Daniel Wójcik, Kamil Olichwier- trener Maciej Lipiński.

 

Udział Yankees Działdowo w Ekstralidze Baseballu jest możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Działdowo oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Informacja: Zdzisław Ziółkowski

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).