Dziś jest Wtorek, 24 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Aleksy, Egbert, Fidelisa, Grzegorz
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Reuben Malulu opowiadał o życiu w Afryce [FILM]

19-05-2017
Fot. W ramach projektu „45 minut pasji” realizowanego w Zespole Szkół Zawodowych numer 1 w Działdowie Reuben Malulu próbował zarazić uczniów chęcią podróżowania i poznawania innych kultur. (Fot. MO)

W ramach projektu „45 minut pasji” realizowanego w Zespole Szkół Zawodowych numer 1 w Działdowie Reuben Malulu próbował zarazić uczniów chęcią podróżowania i poznawania innych kultur.

 

 - Rozmawiałem z nimi na temat życia i zwyczajów w krajach afrykańskich a szczególnie o Kenii, skąd pochodzę. O szkolnictwie, religii, życiu rodzinnym, jedzeniu – to wszystko różni się bardzo od Polski i od Europy. Można to zrobić na przykład pokazując zdjęcia o rzeczach, o których być może słyszeli, a być może nie… Opowiadałem też o turystyce, która jest bardzo znana w Kenii jako jeden z lepszych przemysłów, zwiedzanie, parki i safari – mówi Reuben Malulu.

 

W żartobliwy sposób nauczyciel angielskiego poruszył zarówno tematy lekkie i przyjemne jak spędzanie w Kenii wolnego czasu czy inspiracje kulinarne jak również tematy trudne i drażliwe, jak przykrości, które spotkały go w Polsce. Gość przyznał, że z powodu pewnej egzotyczności pochodzenia i koloru skóry na podobne spotkania z młodzieżą zapraszany jest dość często.

 

 - Bardzo często. Już kilka lat chodzę do szkół podstawowych, małe dzieci też bardzo na to czekały. Byłem też w liceach, opowiadałem też na temat życia w krajach afrykańskich. Miałem też okazję opowiadać o edukacji w Urzędzie Miasta parę lat temu, i u nas w szkole na Polnej był program Młody Obywatel, gdzie opowiadałem jak wygląda życie w Kenii, gdyż od niedawna jestem obywatelem Polski, a mianowicie od pięciu lat – dodaje gość.

 

W ramach projektu „45 minut pasji” w Zespole Szkół Zawodowych numer 1 w Działdowie z młodzieżą spotykają się osoby, które chcą podzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).