Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

19-05-2017
Fot. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej w Księżym Dworze uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Agnieszką Frączek (fot. EC).

Dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej w Księżym Dworze uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panią Agnieszką Frączek.

 

Agnieszka Frączek jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN.

 

W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o frazeologizmach, homonimach i homofonach czy przysłowiach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Stworzyła także serię książek logopedycznych.

 

W czasie spotkania dzieci mogły wysłuchać wierszy napisanych przez autorkę, dowiedzieć się czym się inspiruje. Miła atmosfera, wesoła zabawa i pełne humoru wiersze z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci. O tym jak bardzo podobała się naszym czytelnikom twórczość Agnieszki Frączek świadczą kupowane przez dzieci książki, do których autorka po spotkaniu wpisywała dedykacje i autografy. Nie zabrakło też pamiątkowego wpisu do książki jej autorstwa znajdującej się zbiorach biblioteki, oraz pamiątkowych zdjęć z uczestnikami spotkania.

 

Informacja: Miejska Biblioteka Publiczna

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).