Dziś jest Środa, 25 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Erwina, Jarosław, Marek
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

VI festiwal tańca Show The Flow za nami [FILM]

16-05-2017
Fot. W miniony weekend odbyła się szósta edycja Show The Flow (fot. RW).

Już od sześciu lat maj w Działdowie kojarzy się – nie bez powodu – z wielkim świętem dla wszystkich miłośników tańca. Dlaczego?

 

- Festiwal tańca Show The Flow, czyli prawdziwe święto dla wszystkich tancerzy z naszego regionu. To nie tylko pokazy części popołudniowej, ale również warsztaty, które poprowadzą finaliści You Can Dance, więc cieszymy się, że mogli do nas przyjechać – mówi Joanna Kolk, organizatorka i pomysłodawczyni Show the Flow w Działdowie.

 

Całodniowe wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnie warsztatami tanecznymi, które poprowadzili znani tancerze Magdalena Zwierzyńska i Patryk Brdey:

 

- Dziś przyjechaliśmy tu z Magdaleną Zwierzyńską i będziemy tu prowadzić warsztaty. Madzia będzie raczej z freestyle’u a ja raczej z choreografii. Później będziemy oceniać występy wszystkich uczestników Show The Flow – mówi Patryk Brdey.

 

- Warsztaty organizowane są po to, by rozruszać trochę dzieciaki przed festiwalem, rozenergetyzować, łączymy to ze zdobywaniem nowych umiejętności i doświadczenia, bo każda taka okazja jest dla nas dobra – dodaje Joanna Kolk.

 

Organizatorka Show The Flow Joanna Kolk zawsze czuwa nad prawidłowym przebiegiem ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest festiwal tańca. Tym razem jednak, po raz pierwszy wystąpiła w podwójnej roli:

 

- W tym roku sama postanowiłam być konferansjerem tego festiwalu ponieważ bardzo dobrze znam te dzieciaki i chciałabym im dać jak najwięcej energii i docenić całoroczny wkład. Bo liczy się nie tylko to, co zaprezentowały na pokazach tanecznych, ale również cała praca jaką włożyły do tego momentu, włącznie ze sprawami organizacyjnymi. Jestem z nich już teraz bardzo dumna i mam nadzieje, że dodam im jeszcze energii swoimi przemowami i głośnymi okrzykami – Joanna Kolk.

 

Warsztaty tanecznej trwały od rana do późnego popołudnia. O godzinie 17.30 natomiast rozpoczęła się część konkursowa. W tym roku jury, czyli Magda Zwierzyńska i Patryk Brdey oceniało około 400 tańczących w wielu zespołach osób. Z roku na rok ilość ta jest coraz większa:

 

- Z roku na rok poziom tego festiwalu jest coraz większy, zarówno techniczny tancerzy. To już jest szósta edycja, impreza się stała tradycją więc dzieciaki już pytają kiedy będzie Show The Flow, z czym się przygotowujemy i występujemy, naprawdę to przeżywają. I pod tym kątem w dużej mierze się przygotowujemy. Stąd poziom coraz wyższy, coraz większe zainteresowanie. Impreza się nam rozrasta w piękny sposób, z czego jestem ogromnie dumna. Porównując ten rok do pierwszej edycji to jest jakaś bomba. Dla mnie to olbrzymia radość ale i wyzwanie, ponieważ warunki i zadowolenie uczestników jak i publiczności nie malało – Joanna Kolk.

 

Profesjonalni instruktorzy festiwale tańca, takie jak Show The Flow bardzo cenią. To dzięki nim można się wiele nauczyć i pozbyć tremy:

 

- Na pewno w takich imprezach można się dużo nauczyć, również z warsztatów, między innymi tego freestyle’owania, opanowania ciała, choreografii, nowych ruchów. Na części festiwalowej na pewno dzieciaki fajnie mogą wystąpić na scenie. Mogą się poczuć z innej strony – nie siedząc i oglądając, tylko samemu występując. Mogą poczuć ten stres i szczęście po zatańczeniu – kończy Patryk Brdey.

 

O naszym festiwalu tańca będzie głośno już zawsze, bo dzięki Show The Flow i Joannie Kolk Działdowo staje się ważnym miejscem na tanecznej mapie Polski.

 

MO

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).