Dziś jest Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Kaja, Leon, Łukasz, Sotera
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Fordem w citroena, oplem w autobus

16-05-2017
Fot. Fordem w citroena, oplem w autobus. (Fot. KPP)

Policjanci z powiatu działdowskiego pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych. Jedno miało miejsce w gminie Działdowo, drugie na terenie gminy Lidzbark. W obu zdarzeniach były osoby ranne.

 

Do pierwszego z wypadków doszło w sobotę (13.05.17r) około godziny 15.30 na drodze wojewódzkiej 544 przy wyjeździe z Działdowa w kierunku Mławy. Zderzyły się tu dwa auta osobowe. Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia, kierującego fordem mieszkańca gminy Iłowo-Osada oraz podróżujących citroenem kobietę i mężczyznę, mieszkańców Mławy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący fordem focus podczas wykonywania manewru wyprzedzania rowerzysty, nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Citroen Xsara. 30-latek nie upewnił się, co do możliwości wyprzedzania i uderzył bokiem w przód drugiego auta.

 

W wyniku zderzenia samochodów obrażeń doznała pasażerka citroena oraz sprawca wypadku.

 

Dwoje poszkodowanych karetka pogotowia przetransportowała do szpitala w Działdowie.

 

Kierujący fordem był trzeźwy, jednak sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Od kierującego citroenem pobrano krew do badań.

 

Drugie zdarzenie miało miejsce także w sobotę tuż po godzinie 19.30 w miejscowości Wlewsk w gminie Lidzbark. Tym razem doszło do zderzenia osobowego opla z autobusem. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej była próba uniknięcia zderzenia z innym autem osobowym przez kierującego oplem. Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca opla corsy jechał w kierunku Brodnicy, gdy nagle z drogi podporządkowanej wyjechało auto marki Daewoo Matiz. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem, odbił w bok i wówczas doszło do zderzenia ze skręcającym w tym miejscu autobusem. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznała pasażerka opla. Kobietę zabrano do Szpitala w Działdowie. Kierowcom aut oraz autobusu nic się nie stało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

Kierująca matizem, mieszkanka gminy Lidzbark odpowie najprawdopodobniej, za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Jn/kw

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).