Dziś jest Czwartek, 24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą : Joanna, Maria, Milena, Zuzanna
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA
KS DEKORGLASS w Lotto Superlidze

Dekorglass w półfinale Superligi [FILM]!

13-05-2017

Dekorglass uległ w 21. kolejce Superligi tenisa stołowego Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Mimo to, drużyna Piotra Kołacińskiego zagra w półfinale.

Fot. W 21. kolejce Dekorglass uległ Bogorii Grodzisk Mazowiecki 2:3 (fot. MO).

 

W 21. kolejce rozgrywek Superligi tenisa stołowego Dekorglass podejmował Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Niestety gospodarze nie mogli liczyć na cenne wsparcie kolegów z Azji, co prawdopodobnie zaważyło na niekorzystnym bilansie spotkania.

 

Dwie pierwsze gry dały nadzieję na wygraną. Jiri Vrablik po zaciętym pojedynku pokonał Masaki Yoshidę 3:2. Przewagę Dekorglassu zdołał jeszcze powiększyć Patryk Chojnowski, pewnie pokonując Panagiotisa Gionisa 3:1.

 

Kolejny pojedynek zapoczątkował serię porażek gospodarzy. Xu Wenliang nie zdołał sprostać Danielowi Górakowi. Chińczyk odnotował zwycięstwo tylko w jednym secie.

 

Tylko dwóch setów potrzebował Panagiotis Gionis, by pokonać naszego czołowego zawodnika Jiriego Vrablika. Identycznie zakończyła się konfrontacja Patryka Chojnowskiego i Masaki Yoshidy. Ostatecznie Dekorglass uległ drużynie z Grodziska Mazowieckiego 2:3.

 

- Dzisiejszego wieczoru spotkaliśmy się z drużyną Bogoria Grodzisk Mazowiecki, drużyną bardzo utytułowaną, celującą w najwyższe laury w Lotto Superlidze. W pierwszym naszym spotkaniu w pierwszej rundzie to my byliśmy górą. Wygraliśmy w Grodzisku 3-2, dzisiaj niestety przegraliśmy 2:3. Bardzo dobrze rozpoczęły się te zawody dla nas. Po dwóch stojących na wysokim poziomie grach to my prowadziliśmy 2-0. Do trzeciej gry przystąpił Xu Wenliang, który miał miał mało szans pokazać swój poziom sportowy w tym sezonie. Dlatego tutaj nie spodziewaliśmy się postawienia kropki nad "i". Natomiast pokazał, że stać go na naprawdę dobry tenis i pokazał fajną grę. Niestety te dwie kolejne gry Jiriego Vrablika i Patryka Chojnowskiego pozostawiają uczucie niedosytu. Zawodnicy nie dostosowali się do tego poziomu jaki na co dzień prezentują. Ani Jiri Vrablik, ani Patryk Chojnowski nie zagrali z należytą wolą walki, koncentracją i determinacją jaką nas przyzwyczaili. Niestety dzisiaj przegraliśmy z Bogorią Grodzisk, ale cały czas w głowach mieliśmy to, że już 19 maja, czyli już za tydzień, spotkamy się z nimi myślę że w najważniejszej grze sezonu, w pojedynku półfinałowym play-off. W dniu 19 maja zagramy właśnie z tą drużyną, później rewanż 6 czerwca i te mecze zadecydują o tym, kto będzie się cieszył z gry w wielkim finale - mówi Piotr Kołaciński, trener KS Dekorglass Działdowo.

 

Przed nami ostatni mecz rundy rewanżowej. Dekorglass zagra z Manekinem Toruń, Bogoria zaś rozegra arcytrudny pojedynek z Unią AZS Gdańsk. Wyniki tych meczów zadecydują o ostatecznej kolejności w tabeli.

 

- W tej sytuacji, po tej po tej porażce zrównaliśmy się liczbowo punktami z drużyną Bogorii. Pozostał jeszcze jeden pojedynek mam z Toruniem, a drużynie Bogorii z liderem z Gdańskiem i te mecze zadecydują o tym, kto zajmie drugie, a kto trzecie miejsce. O tyle jest to decydujące, że w przypadku zajęcia drugiego miejsca pierwszy mecz jest rozgrywany na wyjeździe, a drugi u siebie, a więc zobaczymy czy 19 maja ten pierwszy półfinał zagramy w Grodzisku, czy w Działdowie - tłumaczy Piotr Kołaciński.

 

Mimo, że do rozegrania pozostał jeszcze mecz z Manekinem Toruń, Piotr Kołaciński już myśli o półfinale Superligi.

 

- Oczywiście myślę, że jutro już rozpoczniemy przygotowania do pojedynku półfinałowego, bo wiemy już na 100%, że spotkamy się z Bogorią. Trzeba podnieść się na duchu po tej porażce. Mam nadzieję, że będziemy mocniejsi w tym pojedynku półfinałowym i to my w tym dwumeczu okażemy się górą - kończy Piotr Kołaciński.

 

Ostatni mecz rundy rewanżowej Dekorglass rozegra w Toruniu w najbliższy poniedziałek (15 maja br.) o godz. 18.00.

 

Dekorglass Działdowo - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3

Jiri Vrablik - Masaki Yoshida 3:2 (11:9, 11:6, 8:11, 7:11, 11:8)

Patryk Chojnowski - Panagiotis Gionis 3:1 (11:7, 11:6, 8:11, 11:8)

Wenliang Xu - Daniel Górak 1:3 (7:11, 7:11, 11:5, 8:11)

Jiri Vrablik - Panagiotis Gionis 0:2 (6:11, 7:11)

Patryk Chojnowski - Masaki Yoshida 0:2 (7:11, 9:11)


RW

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


OFERTY PRACY (0)

    Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).