Dziś jest Sobota, 21 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą : Anzelm, Bartosz, Feliks
DZIAŁDOWO

GASTRONOMIA

USŁUGI

MEDYCYNA

HANDEL

EDUKACJA

FINANSE

UROCZYSTOŚCI

MOTORYZACJA

EKOLOGIA

Pijany i bez prawka dachował za rondem

09-05-2017
Fot. Pijany, bez prawka, przejechał przez rondo i dachował. (Fot. MO)

Policjanci prewencji z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem osobowego opla. Samochód dachował w mieście za rondem na ulicy Olsztyńskiej. Na miejscu policjanci ujawnili, że kierujący autem był nietrzeźwy. Młodzieniec nie miał również prawa jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Dzisiaj w nocy w Działdowie samochód marki Opel Astra dachował na pasie zieleni w okolicach ronda . Skierowany na miejsce zdarzenia patrol prewencji zastał rozbite auto oraz dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że są to mieszkańcy Mławy, którzy chwilę wcześniej podróżowali tym autem.

 

Policjanci ustalili, że mężczyźni jechali samochodem do Działdowa od strony miejscowości Komorniki. Wówczas, na rondzie przy ulicy Olsztyńskiej i Nidzickiej, kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował na pasie zieleni.

 

Obaj uczestnicy zdarzenia byli nietrzeźwi i mieli po blisko promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że siedzący, w chwili zdarzenia za kierownicą opla 19-latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Kierujący autem odpowie za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Do tego, sprawca przestępstwa, musi liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

 

(jn/rj)

 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy zgodnych z regulaminem Portalu Moje Działdowo.
Komentarze wulgarne, naruszające dobre obyczaje, zawierające komunikat reklamowy, rażąco łamiące zasady pisowni, nie na temat, naruszające prawa osobiste lub oparte na domniemaniach nie będą publikowane.

Wasze komentarze(0)

dodaj komentarz


Wykryto, że Twoja przeglądarka usunęła niektóre elementy strony, co ingeruje w formę portalu i może skutkować ograniczeniem wyświetlania pewnych treści. Aby skorzystać ze wszystkich funkcjonalności portalu, wyłącz dodatki blokujące (typu Adblock, Flashblock, Ad Muncher itp.).